Мустафаоглу: ДПМНЕ нема потрошено денар за младите во Ѓорче Петров

Хахаххахаха ДПМНЕ утре во Ѓорче ќе организирале трибина за „Инволвираноста на младите во носењето на одлуки” Нека кажат на пример

Read more

По иницијатива на Левица одбележан денот на раѓањето на Ѓорче Петров

Денот на раѓањето на нашиот патрон, Ѓорче Петров, свечено се одбележува трет пат во општината Ѓорче Петров по иницијатива на

Read more

(Видео) Акција на Левица – Ѓорче Петров поставени куќарки и храна за локалните миленици

Во изминатиов период, Левица, институционално, материјално и практично – помогна на многу семејства во општина Ѓорче Петров. Постапувавме и помагавме кога

Read more

(Видео) Мустафаоглу: Левица во одбрана на Ѓорче и Скопје – Не за урбанистичката авантура на ДПМНЕ и СДС

 ,,Ве известуваме за чекорите коишто ги презема и ќе продолжи да ги презема Левица, во однос на овој катаклизмички, урбанистички,

Read more

Левица: Стојскоски и ДПМНЕ се откажаа од ФК Македонија Ѓорче Петров, клубот целосно го приватизираа

Реакција на Левица – ЛО Ѓорче Петров На последната седница на Советот на Општина Ѓорче Петров, на предлог на Градоначалникот

Read more

Интервју со Мустафаоглу – ДПМНЕ манипулира и ги изигрува бранителите во Ѓорче Петров

Дарја Мустафаоглу е идна правничка и советничка во Општина Ѓорче Петров од редовите на Политичката партија Левица. Со неа имавме

Read more

Од ДПМНЕ заклучија дека членството им се намалува поради Левица, па почнаа црна кампања

Фејсбук статус на Дарја Мустафаоглу – Советник од Левица во Општина Ѓорче Петров Ајдеее… од ДПМНЕ пред неколку дена во

Read more

Мустафаоглу: Дали Стојкоски му пренесе на Мицкоски дека Ѓорче Петров е најзагадена општина

Пишува Дарја Мустафаоглу – член во Советот на Општина Ѓорче Петров при политичката партија Левица Му кажа ли градоначалникот Стојкоски

Read more

Мустафаоглу: ДПМНЕ и СДС се во коалиција во Општина Ѓорче Петров

Пишува Дарја Мустафаоуглу – член на Советот во Општина Ѓорче Петров од политичката партија Левица Христијан Мицкоски во очаен обид

Read more

101 година од убиството на големиот македонски револуционер Ѓорче Петров

На 28 јуни 1921 година, сред Софија, во приквечерните часови бил убиен идеологот на македонската револуционерна организација од раката на

Read more

Партиски активист од ВМРО-ДПМНЕ добил тендер иако за истата намена постои важечки договор

Реакција на Левица – ЛО Ѓорче Петров Екс-градоначалникот Наумоски непосредно пред завршувањето на неговиот мандат, на 26 октомври 2021 година,

Read more