Ако ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт ќе го надгради договорот со Бугарија

Високиот функционер во ВМРО-ДПМНЕ, стратешки партнер на Христијан Мицоски и советник на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ѓорчев најави дека

Read more

Истиот Хан што на Заев му предложи „балкански методи“, сега се договара со Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се пофали дека остварил средба со Јоханес Хан, еврокомесарот за буџет и администрација при ЕК,

Read more

Мојсоска: Кога се менуваше името, улогата на Мицкоски беше „естрадна“

За Мицкоски, улогата на Ванковска во првиот круг ќе била само “естрадна”?! Какво неверојатно поимање на политичкиот плурализам и демократија,

Read more

Ново стара дружба? Груби најави коалиција со Мицкоски

Артан Груби не ја исклучува можноста за коалицирање на неговата партија ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ, но под услов претходно да се

Read more

Бодигардот на Мицкоски претепал колега полицаец

Член на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Ивица Б., рано изутрината нападнал колега полицаец кој извршувал службени дејствија,

Read more

Крајевски: Републиката не е безгласна буква

Пишува: Јован Крајевски – член на Презедиумот при политичката партија Левица Мицкоски е заложник на Левица. Следствено, Мицкоски е заложник

Read more

Левица: За Мицкоски посетата на Јотова не е провокација

Реакција на Левица ЛО – Ресен Откако Левица алармираше дека во село Евла се најавува отворање нов бугарски клуб, вчера

Read more

Мицкоски тврди дека партијата не го блокира законот за државјанство

Нема договор за деблокирање на нацрт-законот за државјанство. На координацијата што се одржа во Собранието меѓу координаторите на пратеничките групи,

Read more

Крмов: Најголем пропуст околу средбата на Заев и Мицкоски е давањето дозвола пописот на дијаспората да продолжи

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов во своето гостување на ТВ Стар истакна дека спорно е продолжувањето на пописот во дијаспората,

Read more