Крајевски: Републиката не е безгласна буква

Пишува: Јован Крајевски – член на Презедиумот при политичката партија Левица Мицкоски е заложник на Левица. Следствено, Мицкоски е заложник

Read more

Левица: За Мицкоски посетата на Јотова не е провокација

Реакција на Левица ЛО – Ресен Откако Левица алармираше дека во село Евла се најавува отворање нов бугарски клуб, вчера

Read more

Мицкоски тврди дека партијата не го блокира законот за државјанство

Нема договор за деблокирање на нацрт-законот за државјанство. На координацијата што се одржа во Собранието меѓу координаторите на пратеничките групи,

Read more

Крмов: Најголем пропуст околу средбата на Заев и Мицкоски е давањето дозвола пописот на дијаспората да продолжи

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов во своето гостување на ТВ Стар истакна дека спорно е продолжувањето на пописот во дијаспората,

Read more

Ристов – одлагање на попис без нов Закон по стандарди значи официјализирање на широка предавничка коалиција

Во средата, претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во гостување во Канал 5 кое беше прекинато под „мистериозни околности“ ги образложи

Read more

Апасиев ги праша ВМРО-ДПМНЕ дали ќе го блокираат Законот за државјанство

Контроверзните измени за добивање државјанство со три сведоци утре се на комисиска расправа. Со ваквите измени, предложени од Алијанса за

Read more