Ристовски: Подмолни игри на оската градоначалник – инвеститор за Алумина

Антропол: Земјиштето кај Алумина го купи компанијата Пуцко Петрол во сопственост на Асмир Јахоски, кој е син на пратеникот Исмаил

Read more

Урбанистички лажги (со опашки)

Деновиве, со сета своја актуелност, „блеснаа“ 3D прикази, односно „рендери“ за потенцијалниот изглед на објектите на локацијата кај поранешна Алумина,

Read more

Кацаров: Новиот ДУП не го решава проблемот со бетонизацијата на Лисиче

Околу 230 анкетни листови доставија жителите на Лисиче до Општина Аеродром на вториот повик, по жестокиот отпор од тамошното население

Read more

Нема откажување од борбата со градежната мафија – За утре најавен нов протест во Лисиче

Со балони, свирчиња и тапани, жителите на скопско Лисиче минатата недела излегоа на протест против новиот Детален урбанистички план кој

Read more

Во Велес наместо иницијативата на Левица за парк ќе се гради деветокатница

Објава на Игор Смилев, Советник од редовите на Левица во Општина Велес, по повод одлуката на градоначалникот да ја одбие

Read more

Левица повика на јавна дебата за ДУП-от во Влае

Реакција на Мартин Димоски – член на Советот во Општина Карпош од редовите на политичката партија Левица ”Толку небулози и

Read more