Јанчев: ДПМНЕ со „тоалет хартија“ ќе нѐ убедува да отвораме Устав

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката партија Левица Муцунски и ДПМНЕ со гаранции од

Read more

Крајевски: ДПМНЕ го брани Усје за една фасада

Пишува: Јован Крајевски – член на Презедиумот на Левица Орце Ѓорѓиевски, градоначалник на Кисела Вода, си се договорил со директорот

Read more

Левица: Лошото раководење од Тимчо Муцунски кулминира со огромно задолжување од 5.4 милиони евра

Реакција на Левица ЛО – Аеродром Една од најбогатите, но за жал најлошо водените општини во Македонија, општина Аеродром за

Read more

Кафичот Хелиум во Аеродром узурпира јавен простор

Газдата на кафичот Хелиум со години узурпира простор од станарите на зградата. На почеток, пошто се бунеле станарите дека без

Read more

Се почестото никнување на нови депонии е нерешлив проблем за Општина Аеродром

Реакција на Левица ЛО Аеродром И покрај ветувањата на градоначалникот на О. Аеродром – Тимчо Муцунски за чистење на дивите

Read more

Тимчо Муцунски ќе плати речиси 10 000 евра за метларките на Анѓушев кои ВМРО ги критикуваше

Реакција на Левица Аеродром Актуелниот градоначалник на Општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, минатиот месец има склучено договор

Read more

Млади за Македонија: Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува изјавата на потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, кој во своето гостување на „Тема

Read more

Црвена Младина: Уште едно предизборно верување неисполнето од градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски

Реакција на Црвена Младина – Аеродром Поминаа повеќе од 100 дена од почетокот на мандатот на градоначалникот Муцунски, а сѐ

Read more

Mуцунски се фали со проект на Mарин-прокиснатите гаражи никој не ги споменува

Реакција на Локалниот огранок на Левица во Аеродром Како во минатото, за проектот Скопје 2014, така и денес фасадно, површински,

Read more

Жителите од Стар Аеродром се против зонско паркирање

Средба со граѓани на Локалниот огранок на Левица во Аеродром На 3.20.2022 со почеток од 11:00 часот, во “паркчето” на

Read more

Левица Аеродром против очајните обиди на градоначалникот Муцунски да воведе зонско паркирање!

Реакција на Локалниот огранок на Левица во Аеродром Алармираме за планот на ПР Градоначалникот Тимчо Муцунски и неговата намера да

Read more