Апасиев го тужи Џафери за политичка дискриминација

Соопштение на политичката партија Левица Ја известуваме јавноста дека претседателот на Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија –

Read more

Резолуцијата на Левица против фашизмот една година заглавена во фиоката на Џафери

Реакција на Политичката партија Левица Денес навршува една година откако пратениците на #Левица во Собранието ја поднесоа „Предлог-резолуција против рехабилитација

Read more

Левица: Талат Џафери ќе потроши 2,5 милиони денари за чистење на Собранието

Реакција на Политичката партија Левица На повидок е уште едно недомаќинско и расипничко трошење на народни пари. Хемиско чистење, перење,

Read more

Џафери го дискриминирал Апасиев, утврди Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Претседателот на Собранието Талат Џафери го дискриминирал пратеникот и лидерот на Левица, Димитар Апасиев, утврди Комисијата за спречување и заштита

Read more

(Видео) Мојсоска: Ако Гоце е Бугарин затоа што учел во бугарско училиште тогаш Џафери е Југословен

„30 години ниту една власт не се грижела за нашите антифашистички споменици и не само што нема некаква промоција на

Read more

Левица поведе постапка пред антикорупциската комисија против Талат Џафери – бара да му се утврди неспoивост на функцијата

Реакција на Политичката Партија Левица Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Државната комисија за спречување на корупцијата, поднесе Претставка

Read more

(Видео) Апасиев до Џафери: Еве ти како правен експерт, објасни ми мене како на арабаџија

Денешното обраќање на пратеникот и претседател на Левица – Димитар Апасиев, по повод шверцувањето на изборот на уставни судии. ,,Точка

Read more

Апасиев го пријави Џафери заради објавувањето на домашната адреса

Соопштение на политичката партија Левица Денес, 14 октомври 2022, пратеникот и лидер на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев, до

Read more

Левица: Спикерот Џафери силеџиски ја врати иницијативата на Левица за референдум на корекција

 Изјава на Димитар Апасиев, претседател и пратеник на Левица, за Дневникот на Сител ТВ. „Иницијативата не е одбиена, таа е

Read more

Симонов: Дали Судската власт ќе се спротивстави на антиевропските политики на Џафери

Фејсбук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика За јавноста стана достапена увертирата од извештајот

Read more

Апасиев: Ќе ги напаѓаме заклучоците на Влада за Талат да не изиграва уставен судија

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вечерва на Канал 5 го објасни референдумското прашање, каде потенцира дека партијата ќе ги напаѓа

Read more