Левица поведе постапка пред антикорупциската комисија против Талат Џафери – бара да му се утврди неспoивост на функцијата

Реакција на Политичката Партија Левица Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Државната комисија за спречување на корупцијата, поднесе Претставка

Read more

(Видео) Апасиев до Џафери: Еве ти како правен експерт, објасни ми мене како на арабаџија

Денешното обраќање на пратеникот и претседател на Левица – Димитар Апасиев, по повод шверцувањето на изборот на уставни судии. ,,Точка

Read more

Апасиев го пријави Џафери заради објавувањето на домашната адреса

Соопштение на политичката партија Левица Денес, 14 октомври 2022, пратеникот и лидер на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев, до

Read more

Левица: Спикерот Џафери силеџиски ја врати иницијативата на Левица за референдум на корекција

 Изјава на Димитар Апасиев, претседател и пратеник на Левица, за Дневникот на Сител ТВ. „Иницијативата не е одбиена, таа е

Read more

Симонов: Дали Судската власт ќе се спротивстави на антиевропските политики на Џафери

Фејсбук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика За јавноста стана достапена увертирата од извештајот

Read more

Апасиев: Ќе ги напаѓаме заклучоците на Влада за Талат да не изиграва уставен судија

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вечерва на Канал 5 го објасни референдумското прашање, каде потенцира дека партијата ќе ги напаѓа

Read more

Левица иницира кривичен прогон против Талат Џафери заради спречување гласање на граѓаните на референдум

Соопштение на Политичката партија Левица Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава

Read more

Апасиев: Каде испогреши неукиот силеџија Талат Џафери при одбивањето на иницијативата за референдумот?

Пратеникот и Претседателот на политичката партија проф. Димитар Апасиев даде свој коментар на случувањата поврзани со Талат Џафери и одбивањето

Read more

Ќерката на собранискиот спикер Џафери ќе врши надзор на парното во Скопје

Бесиана Џафери Беќири, ќерката на претседателот на Собранието, Талат Џафери, е избрана во Надзорниот одбор на ЕСМ кое е едно

Read more

(Видео) Апасиев: Џафери да објасни за вооружените лица низ ходниците на Сообранието

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев „Ќе се повикам на член на којшто досега се немам повикано, поточно член 246

Read more

(Видео) Апасиев: Џафери е првиот претседател на Собранието со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената должност

Говор на претседателот на Левица – Димитар Апасиев, во однос на интерпелацијата на спикерот Талат Џафери „Дојде денот кога во

Read more