Трајковски: Гасната централа на Митилинеос – најновата штетна зделка на Владата

Сé уште не се слегнала прашината после поништувањето на штетниот тендер за ПАХЕ „Чебрен“, а владата во заминување, чија единствена

Read more

Државата мора да го превземе стопанисувањето со струјата за домаќинствата

Реакција на Политичката Партија Левица Лиценцата на ЕВН Хоум за вршење на енергетска дејност снабдување со електрична енергија истекува на

Read more

Кина од обновливи извори на енергија произведува доволно струја за секој дом

Производството на енергија со користење на енергија од ветер и сончева енергија се зголемило за 21 отсто минатата година, покажаа

Read more

Дефект во РЕК Битола – Дали и се заканува енергетски колапс на Македонија

Блок 1 на РЕК Битола утрово е исклучен од мрежа заради скинати цевки во котелот на постројката. Во тек е

Read more

Јанчев: Обвинителство со прст не мрда за кражбата на струја во Арачиново

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник во Општина Гевгелија и член на ЦК на Левица Во Арачиново според ЕВН

Read more

Претседателот на германската централна банка предупредува на рецесија!

Шефот на Бундес-банката, Јоаким Нагел, ја предупреди германската јавност дека каматните стапки треба да продолжат да растат и покрај претстојната

Read more

Левица: Новото поскапување на струјата во јули ќе ја колабира државата

Реакција на политичката партија Левица Сите енергетски компании поднесоа многу повисоки пресметки до Регулаторната комисија за енергетика за сопствените трошоци,

Read more

За општините како и за државните и јавни институции има издржано решение за снабдување на електрична енергија

Соопштение на Левица – Сектор енергетика Левица, во реакцијата од 27 јануари 2022 година, објавена на истава ФБ страна, со

Read more

Еко-фашизам: Според Морачанин струјата треба да е поскапа за да се штеди

На денешната седница, претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, изјави дека струјата треба да е поскапа, за да се намали нејзината

Read more

Шеќеринска и Бонбоните

Бонбоните (шеќерчиња) потекнуваат уште во Античка Индија. Персијците, а потоа и старите Грци започнале да ги применуваат,  најпрво како лек,

Read more