(Видео) Левица од Струмица – револуција преку избори

#Левица од Струмица: Нашите класни и политички непријатели се лажните социјалдемократи-квислинзи од СДС и лажните патриоти-милионери од ДПМНЕ заедно со нивниот

Read more

Ванковска: Првиот ден од кампањата зрачеше со позитивна енергија и борбен левичарски дух

Се враќаме кон Скопје после еден долг и исполнет ден… Првиот ден од кампањата ни мина прекрасно. Ден поблиску до

Read more

(ВИДЕО) Ванковска ја почна кампањата во Струмица

Претседателскиот кандидат Билјана Ванковска, поддржана од партијата Левица, кампањата која ја води под мотото „Го враќаме достоинството на нацијата”, вечерва

Read more

Левица: Црвениот бран почнува од Струмица

Црвениот бран почнува од Струмица Борбата за Македонија ја започнуваме во Струмица, во т.н. „бастион на заевизмот“ со јасна порака:СДС

Read more

Манчевска: Дали странскиот инвеститор Адиент ќе остави 3500 вработени на улица

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија

Read more

Левица: Дали се загрозени над 3500 вработени лица од Струмица и Штип?

Откако се затворија две фабрики на американската компанија за производство на автомобилски седишта Адиент во Србија, вработените во истата компанија

Read more

Левица: ФК Беласица жртва на непотизам – фамилијарно доделување на функции

Пред неколку дена во јавноста одекна веста дека Тања Милушева Костадинова, сестра на актуелниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов е

Read more

Македонија се буди: Левица во Струмица

Соопштение на политичката партија Левица Чекор по чекор, пресметката на Левица и сите фракции на петоколонашката СДС се води како

Read more

Левица: Јавните претпријатија тонат во долгови – политичките партии без решение

Реакција на сектор Политичка економија Македонските јавни претпријатија, на централно и локално ниво, тонат во долгови. Големата презадолженост оневозможува успешно,

Read more

Загина во борба против бугарскиот фашистички окупатор – 79 години од смртта на Благој Јанков – Мучето

На денешен ден, 4 јули 1944, од страна на бугарските фашисти во градскиот парк во Струмица е убиен македонскиот народен

Read more

Левица: Нов бизнис клан во Струмица – Фамилијата на Костадинов влезе во бизнисот со струја и градежништво

Реакција на Политичката партија Левица Градоначаникот на Струмица, Костадин Костадинов, продолжува по стапките на својот претходник и ментор Зоран Заев,

Read more