Левица: Јавните претпријатија тонат во долгови – политичките партии без решение

Реакција на сектор Политичка економија Македонските јавни претпријатија, на централно и локално ниво, тонат во долгови. Големата презадолженост оневозможува успешно,

Read more

Левица: Поддршка за денешниот протест за случајот со онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Денеска, за пред Владата на Република Македонија со почеток од 18 часот повторно на социјалните

Read more

Здравевски: Мамо ова беше за тебе

Фејсбук статус на Петар Здравевски – уапсениот активист на Црвена Младина Момчето кое беше уапсено за време на Протестот против

Read more

Поранешниот директор на Онкологија на суд- не му препишал лек на пациент во 2018

На поранешниот директорот на Клиниката за онкологија и радиотерапија д-р Нино Васев, денес во Кривичниот суд му се судеше за

Read more

СДСМ и ДПМНЕ за годишнината од земјотресот ги почестија центарци со нов бетонски ѕид

Реакција на Левица – ЛО Центар Денес во советот на општина Центар беше на Дневен ред точка за ДУП-Стара железничка

Read more

Иницијатива за отворање на дневен центар за лица со попреченост на територијата на Град Скопје

Соопштение на Левица – Град Скопје Откако, во согласност со барањата на лицата со попреченост, двајцата пратеници на Левица, во

Read more

Гаревски: По експертизата ќе заклучиме дали треба посериозна санација на мостот

На барање од Градот Скопје, Институтот за сеизмички отпорни градби и климатски промени ќе направи експертиза и проверка на сигурноста

Read more

Исмаил: Мицковски призна дека советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје се со единствена намера – блокада на Градот!

Координаторот на советничката група на Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил-Хактан, на својот фејсбук профил ја коментираше изјавата на Претседателот

Read more

СДСМ сака да ја земе Универзална сала за да манипулира со јавноста на година дена пред избори

 Обраќање на советникот Амар Мециновиќ од Левица во Советот на Град Скопје по однос на Иницијативата на СДСМ за отстапување

Read more

Арсовска со повторно барање до советниците за купување еколошки автобуси со кредит

Градоначалничката Данела Арсовска повторно ќе се обиде од советниците да добие зелено светло за набавка на еколошки автобуси. На дневен

Read more

Промоција на книгата „Ѓорѓи Доневски – зачувувањето на фолклорното творештво од Егејска Македонија“

Промоција на книгата „Ѓорѓи Доневски – доајен во зачувувањето на фолклорното творештво од Егејска Македонија“ од проф. д-р Наташа Диденко

Read more