(Видео) Додека се гаси уличното осветлување – Општинa Свети Николе една година не наплаќа за светлечки реклами

Обраќање на членот на Совет во Свети Николе – Александар Симонов од Политичката Партија Левица Во Општина Свети Николе се

Read more

Левица: Македонија тоне во долгови – власта со ново задолжување од 600 000 милиони евра

Реакција на Политичката Партија Левица Безидејноста на СДС и ДУИ ја задолжи Македонија на меѓународниот пазар со нови 600 милиони

Read more

Левица: Пиарот на Пендаровски го извиси и Ристо Донев- мајстор во дописен шах

Реакција на Политичката Партија Левица Ристо Донев е шеесет годишно лице со церебрална парализа и носител на титулата интернационален мајстор

Read more

Левица: Бугаризација на македонското малцинство во Албанија – Ориѓански никаде го нема

Реакција на Политичката Партија Левица Како последица на квинслингшките „добрососедски договори“, во Македонија се отворија портите за агресивна пропаганда, чија

Read more

Левица: Наумче Мојсоски континуирано го оштетувал државниот буџет преку ваучер системот – антикорупционерите бараат кривично гонење

Реакција на Политичката Партија Левица Во анализата на ДКСК утврдени се бројни незаконитости во распределбата на средствата од даночно ослободување,

Read more

Левица: Продолжува тоталитарниот однос на власта кон медиумските работници

Реакција на Политичката Партија Левица Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен

Read more

Левица: Kовачевски и СДСМ ги злоупотребуваат лицата со посебни потреби

Реакција на Левица – Социјален сектор Во ек на засилени партиски активности, како во предизборна кампања, СДСМ предводена од нелегитимниот

Read more

Левица: Приватните агенции за обезбедување со амин на власта грубо ги кршат работничките права

Реакција на Политичката Партија Левица Левица секојдневно добива поплаки од работници што работат во недела и не им се исплаќа

Read more

Левица: Неприкосновените од ДУИ одлучуваат за сѐ, а не одговараат за ништо

Реакција на Политичката Партија Левица Аферата „Маџар Телеком“ која во САД доби разрешница и поранешните директори на компанијата добија казна,

Read more

Левица: Енергетската криза е бонбона бизнис за Ковачевски и Заеви

Реакција на Политичката партија Левица Додека во ек на енергетска криза граѓаните се мачат со вртоглавото поскапување на струјата, семејствата

Read more

Левица: Дали Тупанчевски ќе иницира одговорност за скандалот со правосудните испити

Реакција на Политичката Партија Левица Правосудството, кое треба да биде темел за владеењето на правото во Македонија, е заробено и

Read more