Каква култура ќе промовира новоотворениот културен центар во Битола

Реакција на Левица – Сектор култура Откако викендов во Битола бевме сведоци на понижувачкиот и навредлив настан – отворање на

Read more

Левица: Штрајкот не е уцена

Реакција на Левица – Трудов Сектор. Владата наместо што поскоро да ги исполни барањата на просветните работници, намерно одолговлекува на

Read more

(Видео) Левица: СДСМ и ДУИ гласаа против поголема работна сигурност

Реакција на Политичката партија Левица. Со изменувањето на Законот за работни односи, предлог-законот на Левица се однесува на таргетирање на

Read more

(Видео) Тендерите помеѓу ЈП Градски паркинг и Некстсенс

Прес-конференција на Политичката партија Левица. Владимир Кроневски е еден од првите директори кои ги назначи Димитар Ковачевски по стапување на

Read more

Во период од три години Општина Куманово потрошила 1.941.680,00 денари за алкохол, кафе, чај, чоколадни бомбони

Реакција на Левица Куманово Според податоците објавени на официјалната веб-страница на Општина Куманово, за потребите на општината во последните 3

Read more

Граѓаните се жалат на нетранспарентно работење од инспекциските служби

Реакција на Левица – Куманово Согласно Законот за инспекциски надзор, Државниот инспекторат има обврска своите акти задолжително да ги објави

Read more

Предложениот ДУП за Влае е во спротивност со интересите и потребите на жителите

Реакција на Левица – ЛО Карпош. Предложениот Детален урбанистички план за Градска четврт СЗ19 кој се однесува на делот помеѓу

Read more

(Видео) Левица бара намалување на патарините за 50% и исплата на плата најкасно до 5-ти во месецот

Денес, пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија поднесоа два предлог-закона кои се однесуваат на намалување на цената на

Read more

(Видео) Нелегалната експлоатација на Црна Река продолжува, Левица – Росоман пријави нелегален ископ на песок

Реакција на Левица – ЛО Росоман. Денес, од страна на Левица – Росоман беше пријавен нелегален ископ на песок во

Read more

Владата да ја намали акцизата на бензинот, а буџетот да го полни од џебот на олигархијата

Реакција на Политичката партија Левица. Во вакви кризни моменти, каде што цените на бензинот растат вртоглаво, Владата треба да застане

Read more

Левица: Честитката за Санстефанска Бугарија од Османи е понижување на македонците

Реакција на Политичката партија Левица. Вчера министерот за надворешни работи, Бујар Османи, упати официјална честитка до Бугарија, која го одбележуваше

Read more