Левица: Денес во 12 часот пред собрание за гласно „НЕ“ против бугаризацијата

Повик од Политичката партија Левица Денес е последниот ден од собраниската расправа, на која михајловистичката СДС и амнестираната ДУИ се

Read more

Левица: Претрес од полицијата на кампот пред Собрание

Реакција на Политичката партија Левица Безбедносните структури утрово, околу 06:00 часот упаднаа во кампот пред Собранието на Република Македонија, каде

Read more

Исмаил: Бадентер контрадикција – тиранија на малцинството

Фејсбук статус на Реџеп Исмаил (Хактан) – Член на Президиумот на Левица Институцијата „бадентер“, како производ на Охридскиот рамковен договор

Read more

(Видео) Јанески: Народот ќе те спречи неизбран премиере

„Датум за преговори можен е годинава”. „Во авион штотуку примив одлична вест… Република Македонија доби датум за старт на преговори

Read more

Граѓаните пропуштија трудница во автомобил со бугарски таблички на блокадата кај Сарамзалино

Денес, од 13:00 до 14:00 часот околу 200 учесници го блокираа регионалниот пат Штип-Велес на клучката кај Сарамзалино во знак

Read more

Денес Македонија ќе биде блокирана еден час

Денес Македонија ќе биде блокирана еден час како знак на протест поради францускиот предлог. На вечерашниот протест пред Собранието беше

Read more

Пробугарската влада ги жртвува и Aлбанците и Македонците за да остане на власт

Прес-конференција на потпаролот на Левица Амар Мециновиќ На петтиот ден од сенародниот протест, на кој македонскиот народ кажува НЕ за

Read more

Запалена слика пред Собранието на Република Македонија

Од Влада кон Министерството за надворешни работи, па до Собранието, се движеше денеска маршот против францускиот предлог, со чие евентуално

Read more

(Видео + Фото) Група на провокатори пробаа да направат меѓуетнички тензии на денешниот протест

Група на провокатори кои упаднаа во толпата народ кој протестираше денеска против бугаризацијата на Македонија пробаа да створат меѓуетнички тензии.

Read more

На Шарената Реставрација и се случува Црвена Револуција

Пишува: Горан Лазаревски Жак Мале Ду Пан рекол дека револуцијата ги јаде своите деца, исто како што Кронос го изел

Read more

Црвена Младина: Си играте со погрешната генерација

Членовите на Црвена Младина на денешниот протест излегоа со парола ,,Си играте со погрешната генерација”. Протестот против бугаризација на Македонија

Read more