Ванковска: Наводните 25.000 потписи за Силјановска завршија на буниште

Досега чекав официјален став од ВМРО-ДПМНЕ, па не реагирав. Таков нема досега, нема демант ниту од кандидатката, а медиумите ја

Read more

Ванковска влегува во борба за претседател на Република Македонија

Во просториите на ДИК, овластениот претставник и раководител на Претседателскиот изборен штаб на Левица, Реџеп Исмаил, денес ја поднесе кандидатурата

Read more

Апасиев: Со промените на Изборниот закон, за градоначалник потребни ќе се 4.600 потписи

Драги „независни” граѓански листи или група граѓани, Денес, на итна собраниска седница, широката коалиција СДС-ДПМНЕ-ДУИ го измени Изборниот законик, соопшти

Read more

Ванковска: Знам дека ви е преку глава од потписите, но знаете во каква држава живееме

Потпис за подносителите на кандидатура за претседател на државата оставиле вкупно 108.409 граѓани, a до петок ќе бидат отворени канцелариите

Read more

Начинот на собирање потписи „за неколку часа“ е подбивање со партиципативната демократија

Од најголемите политички партии во Македонија, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ потврдија дека за само неколку часа собрале по 10.000 потписи за

Read more

Мајсторите завршија, денес потписи собираат чираците

Првиот човек на Левица, Димитар Апасиев, на социјалните мрежи се осврна на одлуката на ВМРО-ДПМНЕ, денеска да се собираат потписи

Read more

Ајде вмроиди, масовно за кандидатката кај нотарот на ДУИ во Ѓорче, советува Апасиев

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе започне со собирање на потписи за својата кандидатка Гордана Силјановска-Давкова, која вечерва беше номинирана како единствен кандидат

Read more