Имотниот лист на Марјан Кицев како индикатор за неговата незаинтересираност за грижата кон најзагрозените граѓани

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Ако километражата на неговото службено возило не беше доволно да ви укаже на каква

Read more

Новите лични документи за четиричлено семејство сега ќе ве чинат 2740* денари повеќе од претходно

Почетокот на 2024 година е рокот во кој што треба да бидат заменети личните документи, бидејќи дадовме рок при примената

Read more

(Видео) Апасиев до Спасовски: Вие раководите со партиска, а не со државна полиција

Контра – реплика на пратеникот од Левица Димитар Апасиев кон министерот Оливер Спасовски. Во својот одговор, пратеникот Апасиев се осврна

Read more

(Видео) Апасиев: Власта преку МВР и параполициски структури врши континуирана репресија врз левичарите!

На вчерашната собраниска седница закажана за пратенички прашања, лидерот на Левица – проф. Димитар Апасиев, како вовед во неговите три поставени

Read more

Левица: Oставка од Спасовски – Антикорупциска го потврди пропустот со Беса Транс

Реакција на Политичката партија Левица Државната комисија за спречување корупција денес поднесе барање до Владата за оставка од министерот за

Read more

Левица: АНБ ги остави вработените во МВР да работат без обновени сертификати

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Агенцијата за национална безбедност, која беше опфатена со низа скандали на претходниот директор Виктор

Read more

3 години трае битката на 26 годишниот Хенри за добивање македонско државјанство

Три години е заглавен во лавиринтите на институциите и не може да добие македонско државјанство. 26 годишниот Хенри Де Грааф,

Read more

Левица: Спасовски ги приватизира полициските одмаралишта

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Од извори во МВР Левица дознава дека Министерот Оливер Спасовски преминува на приватизација на

Read more

Власта ја саботира разрешницата со „Беса Транс‘‘ во која е инволвиран Спасовски

Реакција на Политичката Партија Левица За разрешницата за трагедијата со 46 жртви со автобусот на „Беса Транс”, обвинителката Вилма Русковска

Read more

Дали Марјан Спасовски ќе побара санкционирање на припадници на затворската полиција кои спротивно на Законот присуствувале и преземале дејствија на илинденската прослава?

Реакција на Политичката партија Левица Бидејќи Управата за изршување на санкциите, предводена од директорот Марјан Спасовски од Куманово нема информации

Read more