Ванковска: Преспанскиот договор е невалиден бидејќи е потпишан од министер

Претседателот на државата може многу да направи, тој ги потпишува меѓународните договори, па затоа и Преспанскиот е невалиден, бидејќи е

Read more

Мајка на претепаните деца од Косово: Ги затекнав моите најмили со пиштоли над главите

Марија Радосављевиќ, мајка на две деца кои вчера беа претепани од припадници на специјалната единица на косовската полиција, вели дека

Read more

Израелските окупаторски сили извршија напад во џамијата Ал Акса

Повеќе од 400 Палестинци се приведени, а десетици се ранети во најновиот израелски напад на џамијата Ал Акса, кој се

Read more

Крмов: ДУИ го третира Кичево како окупирана територија – Ковачевски молчи

Градоначалникот на Кичево, претходно го окупираше градот со албански знамиња, спротивно на Законот за употреба на знамињата, покажувајќи иредентистички намери, минатата

Read more

(Фото) Како изгледаше полициска опсада на Скопје за роденденот на Гоце

За роденденот на Гоце, полициска опсада на Скопје на површина од околу 800 000 метри квадратни. Интересно е тоа што

Read more

Целосно бришење на АСНОМ од Уставот на РМ

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политгичката Партија Левица Во Преамбулата од Уставот, онаа која сакаат да ја

Read more

Абрашев: Полициска бруталност на најголемиот македонски празник, среќна 1903-та Македонијо со овие изроди

Фејсбук статус на Димитар Абрашев –  советник во Општина Велес од Политичката партија Левица На пат кон Крушево нашите возила

Read more

Јанчев: Во окупација сме луѓе, во турско било попријатно на Мечкин Камен

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Илинден во окупирана

Read more

Преку методи на инфилтрација Бугарија ќе се обиде да завладее со Македонија

Фејсбук статус на Никола Петров – Координатор на Левица – Сектор туризам Истражувајќи малку на интернет за тоа дали на

Read more

22 години од ослободувањето на Либан од окупацијата на Израел

Денес се бележат 22 години од ослободувањето на Јужен Либан од бруталната израелска окупација која траеше 22 години. Историската победа

Read more