Апасиев ги повика СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да поддржат зголемување на рокот на застареност за кривично гонење

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на својот профил објави дека пратениците на Левица ќе поднесат Предлог-закон за измена и дополнување

Read more

Мојсоска: Експресно осуден Алабаковски – да беше функционер што украл милиони ќе му застареше делото

Пејачот Ламбе Алабаковски вчера беше осуден на шест месеци условна казна поради опожарувањето на бугарскиот културен клуб “Ванчо Михајлов” во

Read more

Си играат држава, си играат со нашите животи и релативизираат после секоја трагедија

Статус на Весна Кираџиева – Кандидат за градоначалник на Општина Аеродром „Психопатски убијци! Ете тие си играат држава, си играат

Read more

СДСМ со државни пари плаќа ширење пропаганда за бегството на Мијалков?!

Владината ПиАр служба подготвила стратегија за извлекување на СДСМ од големиот скандал со бегството на поранешниот прв човек на тајната

Read more