Имотниот лист на Марјан Кицев како индикатор за неговата незаинтересираност за грижата кон најзагрозените граѓани

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Ако километражата на неговото службено возило не беше доволно да ви укаже на каква

Read more

Левица: Двојазичните униформи се очаен обид за спас на ДУИ – Левица е единствена партија која ги оспори

Соопштение на Политичката партија Левица Минатата недела, противуставно и незаконски стапи во сила Уредбата со кои полициските униформи стануваат двојазични.

Read more

(Видео) Апасиев до Спасовски: Вие раководите со партиска, а не со државна полиција

Контра – реплика на пратеникот од Левица Димитар Апасиев кон министерот Оливер Спасовски. Во својот одговор, пратеникот Апасиев се осврна

Read more

(Видео) Апасиев: Власта преку МВР и параполициски структури врши континуирана репресија врз левичарите!

На вчерашната собраниска седница закажана за пратенички прашања, лидерот на Левица – проф. Димитар Апасиев, како вовед во неговите три поставени

Read more

Aпасиев од говорница ги разобличи удбашко-полициските репресии врз левичарите

На вчерашната собрадниска Седница за поставување на пратенички прашања, лидерот на Левица со обради до Министерот за внатрешни работи Оливер

Read more

Левица: АНБ ги остави вработените во МВР да работат без обновени сертификати

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Агенцијата за национална безбедност, која беше опфатена со низа скандали на претходниот директор Виктор

Read more

Левица: МВР, дигестивна хирургија и КАРИЛ ги матат околностите при смртта на пациент

Реакција на Левица – Здравствен сектор Левица остро jа осудува Kлиниката за дигестивна хирургија којашто во соработка со КАРИЛ и

Read more

Кривични пријави против советници од Левица од хибридниот режим

Соопштение на политичката партија Левица По директива на предавничкиот пратеник од СДС-Врховистичка – НЕНАД КОЦИЌ, СВР Велес поднесе кривични пријави

Read more

3 години трае битката на 26 годишниот Хенри за добивање македонско државјанство

Три години е заглавен во лавиринтите на институциите и не може да добие македонско државјанство. 26 годишниот Хенри Де Грааф,

Read more

Левица: Спасовски ги приватизира полициските одмаралишта

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Од извори во МВР Левица дознава дека Министерот Оливер Спасовски преминува на приватизација на

Read more

Обвинителството и полицијата намерно изоставиле „службени лица“ за издавањето пасоши на светски криминалци

Судијката Оља Ристова, која судеше во случајот „Двојник“ за издавање на 215 македонски пасоши на белосветски криминалци, вели дека полицијата

Read more