Кацаров: Новиот ДУП не го решава проблемот со бетонизацијата на Лисиче

Околу 230 анкетни листови доставија жителите на Лисиче до Општина Аеродром на вториот повик, по жестокиот отпор од тамошното население

Read more

Денес ќе се оддржи јавна презентација на контроверзниот ДУП за „бетонизација“ на Лисиче

„Денес со почеток во 17 часот во ОУ Димитар Македонски ќе се одржи јавна презентација на катастрофалната втора верзија на

Read more

Протест: Стоп за урбаната мафија – Не сакаме згради во Лисиче

Со балони, свирчиња и тапани, жителите на скопско Лисиче вчера излегоа на протест против новиот Детален урбанистички план кој го

Read more

ДУП-от во населба Лисиче ја бетонизира Општината

Реакција на Левица – ЛО Аеродром После нашата реакција на 10 април за шверцување на ДУП за Населба Лисиче и

Read more

Костовски: Муцунски спроведува бетонизација на Лисиче позади грбот на граѓаните

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски, си купува ниви, па ги прави градежно земјиште, вцртува таму ДУП-ови со девет згради 10-12

Read more

Лисиче e наредна мета на урбаната мафија

„Лисиче e наредна мета на урбаната мафија“ велат од иницијативата „Да го зачуваме Лисиче“ кои вчера соопштија дека Општина Аеродром

Read more