Импонзантен мозаик на Личеноски пропаѓа заради негрижата на власта

Еден од најзначајните мозаици „Илинденско востание“ во велешкото село Крушје, изработен од доајенот на македонската ликовна уметност, Лазар Личеноски со

Read more

(Видео) По отворањето на канцаларијата на Левица во востаничко Крушево, Левица останува отворена за постојана комуникација со ѓраѓаните

Соопштение на ЛО Левица Крушево Канцеларијата е отворена секој ден и ќе остане отворена за секој жител на општина Крушево,

Read more

Прва Левичарска Крушевска Школа

Викендов во Крушево, од 2-4 септември, во рамки на Левичарскиот институт „Рацин‘‘ се одржа првата идеолошко-образовна школа насловена како „Прва

Read more

Левица: Инцидентот на Мечкин Камен организиран е од командирот на ПС Прилеп – Дарко Цуцулоски

Реакција на политичката партија Левица Малтретирањето на членовите на Левица покажува дека врховистичката СДС ја изгубија довербата на народот и

Read more

Јанев: Илинденска проституција, влезот – морбиден, стотици луѓе со ЕУ знаменца во првите редови спремни да аплаудираат на Св.Таче

Фејсбук статус на Јован Јанев – студент на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип и победник на десеттата Ораторска

Read more

119 години по Илинденското, на Македонија ѝ се случи народно востание – власта не го послуша народот

Пишува Ангеле Михајловски, Член на Сектор култура – Левица и Советник во Општина Штип 119 години по Илинденското, на Македонија

Read more

(Видео) На владината церемонија во Крушево избришана строфата за Гоце Делчев и фашистичка крв се лее

Скандал на вечерашното отворање на прославата за Илинден и манифестацијата “10 дена Крушевска Република” од страна на Владата на Ковачевски.

Read more

Левица – Сектор спорт: Олимпијците наместо наградени – омаловажени

Реакција на Левица – Сектор спорт. Нашиот олимписки претставник на претстојните игри во Пекинг во крос кантри (спринт слободно 1,5

Read more