„Доволно докази“ сугерираат дека „Ковид-19“ потекнува од биолабораториите на САД – тврди претседателот на комисијата „Лансет“

Пандемијата со вирусот Ковид-19, не произлезе од некаков си природен резервоар, туку од биолабораториската технологија на САД – тврди Претседателот

Read more

Анализа: 650 милиони евра завршија во девет маркети

Податоците говорат за фантастична сума на пари кои граѓаните ги потрошиле само за храна, обемни ручеци, винце, пиво секоја вечер,

Read more

Крмов: Кој ќе одговара доколку се зарази пратеник?

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов на својот профил реагираше за неодговорната и нехумана постапка од страна на двајцата ковид позитивни

Read more

Левица: Владата на чело со премиерот Заев освен со криминал Собранието го контаминираше и со вирус!

Левица со соопштение до јавност: Премиерот Зоран Заев, заедно со неговите најблиски соработници секој ден тоне во криминал. Обрачот околу

Read more

Симовски: Контакт со вашата мајка е идентично опасен како доаѓање попишувач

Директорот на Државниот завод за статистика – Апостол Симовски по однос на зачестените реакции за бојкот на пописот при пандемија

Read more

Левица: Градоначалникот Георгиески тврди дека состојбата е загрижувачка, а Владата ќе прави попис!

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Охрид ”Во услови кога короната , за жал зема се’ поголем

Read more

ЕУ го блокира извозот на вакцини во Британија

ЕУ ги отфрла повиците на британската влада за доставување на вакцините против ковид-19, Астра Зенека, произведени во фабрика во Холандија,

Read more

Се примаат доктори со понизок просек, прворангирани остануваат без работа

На социјалните мрежи деновиве актуелни се објави за недостатоци во здравствениот систем, како што ескалира кризата со крона-вирусот. Очигледно во

Read more

Образование во време на корона

Поради настанатата ситуација со Корона вирусот веќе еден месец не постои никаква настава во образовните институции. Образовниот систем во Македонија

Read more