Црвениот бран продолжува во Кисела Вода

Денеска граѓаните на Општина Кисела Вода имаа можност да се запознаат, поразговараат и постават прашања до Претседателот на #Левица Димитар

Read more

Градоначалникот на Кисела Вода се пофали, а граѓаните го демантираат на Фејсбук

Иако градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиоски се пофали дека го решил проблемот на граѓаните коишто живеат на ул. Банско,

Read more

Општина Кисела Вода платила 44.000 евра на лица за авторски услуги кои воопшто не креирале авторски труд

Општина Кисела Вода преку договори на дело плаќала лица за авторски услуги кои воопшто не креирале авторски труд, покажа ревизијата

Read more

Ивица Коневски од Мериот коалицијата главен адвокат во Кисела Вода

реакција на Левица – Кисела Вода Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, кој важеше за близок соработник и адвокат на

Read more

Општина Кисела Вода за прв пат не положи цвеќе пред споменикот на Пушкин

По повод празнувањето на 223 години од раѓањето на Александар Сергеевич Пушкин и Денот на рускиот јазик, во паркот кој

Read more

Анонимен инвеститор гради во Кисела Вода каде се запали трафостаницата – надлежните не реагираат

Прес-конференција на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ На денешната прес-конференција на Левица, порпаролот Амар Мециновиќ изјави за медиумите дека од

Read more

Скриени бизнис планови за магацините на „Славија“ во Кисела Вода

Во јавноста протекоа информации околу можна продажба на стовариштата „Славија“ кои се наоѓаат во општина Кисела Вода. За овие стоваришта

Read more

Советниците на СДСМ ја напуштија седницата на Советот во Кисела Вода

„На конститутивната седница на Советот на Општина Кисела Вода, советниците од СДСМ демонстративно ја напуштија седницата во знак на протест

Read more

Во својот мандат Темелковски потрошил 11 милиони денари на непродуктивни трошоци

Реакција на Левица – ЛО Кисела Вода За катастрофалното владеење на Филип Темелковски во Кисела Вода, говори фактот што во

Read more

Левица – Кисела Вода: Темелковски ќе потроши 20 милиони денари за нови вработувања во пренатрупаната администрација

„На крајот на јуни, еден месец пред распишување на локалните избори, актуелниот градоначалник Филип Темелковски, склучи скандалозен договорен со приватна

Read more