Левица: Тајни средби помеѓу Мицкоски и Ковачевски за исполнување на софиската платформа

Прес-конференција на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката партија Левица Под нов превез се засилуваат обидите на странските структури за

Read more

Кои пратеници гласаа против амнестија на уставобранителите

Продолжува политичката тортура врз уставобранителите, партиотите луѓето кои беа најгласни и кои се спротивставија на 27 април на уништувањето на

Read more

Османи во одбрана на Фон дер Лајен затоа што не’ нарече „северномакедонци“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во одговор на новинарско прашање денеска истакна дека треба да бидеме коректни и да

Read more

Пратениците и Ковачевски зад затворени врати ќе слават за преговорите кои официјално не се отпочнати

Во јавноста денес протече поканата од неизбраниот премиер Димитар Ковачевски до пратениците да го прослават отпочнувањето на преговорите со ЕУ,

Read more

Апасиев: За непостоечка конференција ги шитнаа народот, јазикот, историјата и културата

Денес во Брисел Владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски присуствува на „првата“ Меѓувладина конференција меѓу Македонија и ЕУ. За

Read more

Пендаровски: Доколку сакаме во ЕУ, тогаш треба да си ја смениме историјата, инаку ќе добиеме вето

Претседателот Стево Пендаровски гостувајќи во „Клик Плус“ на ТВ21, зборуваше околу договорањето на историските личности со Бугарија и потврди дека

Read more

Зеколи преку лажни вести и клевети го релативизира насилството врз протестирачите, шири бугарска пропаганда и пропагира сепаратизам!

Откако се почнати протестите против т.н. Француски предлог за решавање на спорот помеѓу Бугарија и Македонија, кој е поставен како

Read more

Четири години Преспа – идентитетот бетон

Пишува Реџеп Исмаил – Член на Президиумот на Левица Изминаа четири години од потпишувањето на т.н. Преспански договор, чие спроведување

Read more

Левица ќе поднесе Декларација против глорификацијата и рехабилитацијата на фашизмот промовирани од ДУИ и СДСМ

Соопштение на Политичката партија Левица. Преку нелегитимно и нелегално прифаќање на штетни и анти-македонски билатерални договори, учествување во империјалистички воени

Read more

(Видео) Апасиев: Секогаш кога СДС е на власт се случува косовизација на Македонија

Димитар Апасиев обвини дека секогаш кога СДСМ е на власт, во Македонија се случува демогравски инженеринг, кој тој го нарече

Read more