Рудници на смртта – Рајот за странскиот капитал е пекол за Македонија

Пишува: Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот на политичката партија Левица Она што ерата на Груевски го промовираше

Read more

(Видео) Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ против еко-автобуси за ЈСП – Обединети во приватен интерес

Обраќање на Амар Мециновиќ, член на Советот на Град Скопје “Покрај политичката нестабилност во Советот на Град Скопје, неопходно е

Read more

Левица обезбеди субвенции на социјално ранливи категории за набавка на велосипеди и тротинети

Соопштение на Левица – Град Скопје Единствена зелена политика е црвена и социјално инклузивна! Денес во Советот на Град Скопје

Read more

Градоначалникот на Чашка со Указ побара да го напуштиме планинарскиот дом Папрадиште

Отворено писмо од еколошката организација „Грин пауер“ до македонската јавност, до планинарската заедница, рекреативци и слободоумниот правдољубив свет Велат дека

Read more

Левица: Правилникот на Бектеши за обновливи извори на енергија е несуштински популизам

Реакција на Политичката партија Левица Новиот Правилник за обновливи извори на енергија нуди неиздржани и половични решенија за слоевит проблем,

Read more

Левица: Касапница на шумата на планината Јакупица

Реакција на Левица – Зелен сектор Ја информираме македонската јавност дека во изминатите денови уште пожестоко продолжи претходно започнатата масовна

Read more

Левица: Незаконска сеча на една од последните зелени површини во Дебар Маало

Реакција на Левица – ЛО Центар Градоначалникот и општинските служби за викенд и без знаење на граѓаните вршат непријавена сеча

Read more

Левица: Бруталната масовна сеча на Јакупица и Даутица продолжува

Реакција на Левица – Зелен Сектор И покрај минатонеделната тотална забрана за сеча изречена од страна на ЈП Македонски шуми,

Read more

Тајкуните ги уништуваат македонските реки, додека милионски суми народни пари се слеваат во нивните џебови

Реакција на Левица – Зелен сектор Суви речни корита, намален или потполно исчезнат рибен фонд, непостоечки рибни патеки и комплетно

Read more

Левица – Велес организира трибина: За или против целосна урбанизација на езерото Младост?

Соопштение на Левица – ЛО Велес. Левица, ЛО Велес организира јавна трибина со наслов: ЗА или ПРОТИВ целосна урбанизација на

Read more

Левица е единствена партија која се бори против приватизацијата на езерото Младост, советникот Смилев со јавно обраќање

Градоначалникот на Општина Марко Колев кој во предизборието ветуваше и се залагаше да го заштити крајбрежјето на езерото Младост, заедно

Read more