Мицкоски тврди дека партијата не го блокира законот за државјанство

Нема договор за деблокирање на нацрт-законот за државјанство. На координацијата што се одржа во Собранието меѓу координаторите на пратеничките групи,

Read more

Стотици злоупотреби на придавката (северно)македонска, владата молчи

На Македонија и се случуваат стотици навредливи употреби на придавката северномакедонски од различни медиуми, институции и други извори а македонските

Read more

Кочански началник со викендичка во заштитената Осоговија спремен да го дочека Законот за легализација на дивоградби

Дивоградби низ Осоговијата, која иако е прогласена за заштитено подрачје со петти степен на заштита. Еден од бројните примери е

Read more

Левица: Владата на чело со премиерот Заев освен со криминал Собранието го контаминираше и со вирус!

Левица со соопштение до јавност: Премиерот Зоран Заев, заедно со неговите најблиски соработници секој ден тоне во криминал. Обрачот околу

Read more

Крмов: Заразената пратеничка манипулира дека прекршила изолација за петтиот пакет мерки

Колешката Бисера Костадиновска-Стојчевска од СДСМ, се разоткрива како најобична ЛАЖГА И МАНИПУЛАТОР!Гласањето за 5-тиот пакет мерки НИКОГАШ НЕ БИЛО ДОВЕДЕНО

Read more

Крмов: ВМРО-ДПМНЕ свесно не ја стави погрешната методологија за пописот на маса

Не зависи само од премиерот Заев и СДСМ, во огромен дел многу од работитево оваа држава зависат и од ВМРО-ДПМНЕ.

Read more

Ристов – одлагање на попис без нов Закон по стандарди значи официјализирање на широка предавничка коалиција

Во средата, претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во гостување во Канал 5 кое беше прекинато под „мистериозни околности“ ги образложи

Read more

Апасиев до Заев: Приватните болници не примаат додека не приложиш 15.000 евра – дали ќе воведите регулирани цени?

Пратеникот Димитар Апасиев денеска на седницата за пратенички прашања се обрати до премиерот Заев да интервенира и да ги намали

Read more

Барањето за ослободување на Навални е само една од ратите со кои Заев си ја купува поддршката од Западот

Секторот за надворешна политика и безбедност на политичката партија Левица објави реакција после вчерашната вест дека Владата на Заев се

Read more