(Видео) Левица: Стојкоски го уништува здравјето на жителите во населба Дексион

Реакција на Левица – ЛО Ѓорче Петров Жителите на населбата Дексион во Општина Ѓорче Петров се жртви на константен дим

Read more

Жители на Коњари повикани во полиција по пријава на дивокопачите од „Еуропрогрес‘‘

Реакција на Политичката Партија Левица Репресиите над жителите од Средно и Горно Коњари не престануваат. Денес повеќе жители беа повикани

Read more

Народот против власта: Избегната тепачка меѓу активистите против „Рудниците на смртта“ и советниците во Општина Босилово

Ескалира ситуацијата помеѓу активиститие и локалната власт во струмичко. За малку избегнат инцидент во струмичката Општина Босилово. Нетрпеливоста помеѓу активистите

Read more

Општина Босилово ја одложи Седницата за „Рудниците на смртта“ без објаснување

Соопштение на еко-активистите од „Здрава котлина“ Ја известуваме јавноста дека на19.07.2023г. во 13 часот пред зградата каде што се одржуваат

Read more

Рудници на смртта – Рајот за странскиот капитал е пекол за Македонија

Пишува: Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот на политичката партија Левица Она што ерата на Груевски го промовираше

Read more

Еко долина: Влада лаже – Пресуда не лаже

Објава на Еко котлина Почитувани наши подржувачи, во прилог ја гледате скандалозната дванаесетта по ред пресуда на Управниот Суд, која

Read more

Загадувањето на воздухот предизвикува смрт на повеќе од 1.200 малолетници во Европа годишно

Загадувањето на воздухот предизвикува смрт на повеќе од 1.200 малолетници во Европа годишно, проценува Европската агенција за животна средина (ЕЕА)

Read more

(Видео) Јовановска: Mерната станица кај Усје е појдовна точка за детектирање на најголемите загадувачи во Скопје

Говор на советничката од Левица – Катерина Јовановска за иницијативата да се постави мерна станица за квалитетот на воздухот кај

Read more

(Видео) Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ против еко-автобуси за ЈСП – Обединети во приватен интерес

Обраќање на Амар Мециновиќ, член на Советот на Град Скопје “Покрај политичката нестабилност во Советот на Град Скопје, неопходно е

Read more

Профитот ги убива човекот и природата

Реакција на Политичката партија Левица Приватизацијата на јавните капацитети и ресурси која, рака под рака, ги создаде капиталистичката и политичката

Read more