Шаќири најави одговорност ако септември нема учебници – бараме оставка!

Цел месец по почетокот на наставната година, голем број ученици сè уште немаат добиено учебници. Токму најлошиот министер за образование

Read more

Со измените на Кривичниот законик на Мерко му застаруваат 15 истраги за корупција!

Со скандалозната измена на Кривичниот законик, кој СДС го протна со шверцување на европско знаме, најкорумпираниот градоначалник од ДУИ се

Read more

Богевски: Умираат луѓе кои немаат пари за мито и оние кои немаат врски

Круме Богевски е Координатор на Левица – Здравствен сектор, советник во Општина Кавадарци од редовите на Политичка партија Левица. Во

Read more

Левица: За незаконската донација од „Еуровиа“ на ДУИ му следи суспензија на државното финансирање

Реакција на Политичката партија Левица Скандалот со добиениот тендер во вредност од 1.8 милиони евра на фирмата „Еуровиа”, која е

Read more

Левица: Османи го узурпира СЦ Борис Трајковски – тендерот го доби фирма блиска на ДУИ

Реакција на Политичката партија Левица Деновиве, Министерството за надворешни работи склучи тендер во износ од неверојатни пет милиони евра, со

Read more

Последната битка пред „војна“

Пишува Дејан Димовски – член на Локалниот огранок на Левица во Ѓорче Петров Осумнаесети август – синоним за гордост, достоинство,

Read more

(Видео) МВР нема суверинитет таму каде ДУИ владее

Пратеничко прашање до Министерот за внатрешни работи од пратеникот на #Левица Борислав Крмов: ,,Се работи за инцидентите околу селото Слупчане и ЕВН,

Read more

Запаленото „ауди“ на Груби се поврзува со фирма за осветлување која купила хотел на Шапка

Според информациите на „Фокус“  како сопственик на возилото кое го користел Артан Груби е заведен содружник на „Еуро Ком Лигхтинг“, човек-фирма што

Read more

Црвена Младина: Заканите на ДУИ нема да не заплашат, за Македонија сме спремни и да умреме

Соопштение на Црвена Младина Почитувана јавност, Откако наши активисти пред неколку дена го преименуваа паркот „Украина” во парк „АСНОМ” во

Read more

Рудници на смртта – Рајот за странскиот капитал е пекол за Македонија

Пишува: Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот на политичката партија Левица Она што ерата на Груевски го промовираше

Read more

Апасиев: СДС и ДПМНЕ дозволија „кадрите“ на ДУИ да земаат плата без да одат на работа

Во вчерашната емисијата „Аргумент +“ гостуваше Димитар Апасиев, кој беше запрашан за ситуацијата во Град Скопје поради која цел град

Read more