Џафери планира да го шверцува „францускиот предлог“ до крајот на неделата

До крајот на неделата се очекува седница за „францускиот предлог “- вели за ТВ 24 собранискиот претседател Талат Џафери. „Во

Read more

(Видео) Апасиев: Џафери е првиот претседател на Собранието со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената должност

Говор на претседателот на Левица – Димитар Апасиев, во однос на интерпелацијата на спикерот Талат Џафери „Дојде денот кога во

Read more

ДМПНЕ – ДУИ во Општина Велес функционира совршено

Фејсбук статус на Димитар Абрашев – советник во Општина Велес од Политичката Партија Левица Додека во собранието на Република Македонија

Read more

Груби: Ахмети направи повеќе за Косово отколку за Македонија

На гостувањето во емисијата „Балкански муабети“ на новинарот Франко Ерго на Еуроњус Албанија, Министерот Артан Груби зборуваше за односот помеѓу

Read more

Насилството на ДУИ мора да запре

Пишува: Игор Смилев – член на Централниот Комитет на Левица и советник во Општина Велес За вандализмот на ДУИ вчера

Read more

Левица: Ослободителната пресуда за Усеини пример за неказнивоста на ДУИ

Реакција на Левица – ЛО Охрид Вчерашната ослободителна пресуда за функционерот на ДУИ, Нефи Усеини, повторно демонстрира дека 20 години

Read more

ВИДЕО: Арбер Адеми од ДУИ со насилничко однесување во Собранието

Арбер Адеми, претседателот на собраниската Комисија за европски прашања од ДУИ и поранешен министер за образование физички ги нападна колегите

Read more

МНР не собра храброст да испрати протестна нота за бугарските територијални претензии

Пред неколку дена пратениците од Народното Собрание на Република Бугарија испратија порака „Македонија е Бугарија“ и истата беше поткрепена со

Read more

Апасиев: Таче ќе го прифати францускиот предлог

Лидерот на Политичката партија Левица Димитар Апасиев во свој стил преку социјалните мрежи се обрати до јавноста, коментирајќи ја неговата

Read more

Левица: Правилникот на Бектеши за обновливи извори на енергија е несуштински популизам

Реакција на Политичката партија Левица Новиот Правилник за обновливи извори на енергија нуди неиздржани и половични решенија за слоевит проблем,

Read more

Левица: Бесими со ребалансот проектира 7% инфлација која веќе достигна 12%

Реакција на Политичката партија Левица Министерствата на Владата за време на економска и енергетска криза, непосредно пред прехранбена криза која

Read more