Кираџиева: Колонизираниот народ секогаш гравитира околу колонизаторот

(*статијата е во целост преземена од неделникот „Фокус“) Неколку броја наназад, токму во овој неделник „Фокус“ своја колумна насловена како

Read more

Кираџиева: Како пензионерите да преживеат со 12.000 денари, кога на оние кои сега прават математики ни 1.500 евра не им стигаа, па си ги покачија платите за 78%

Фејсбук објава на Раководителката на АФЖ на Левица – Весна Кираџиева Мајка ми, тазе пензионерка, од следен месец ја чека

Read more

Кираџиева во пораката за Денот на Републиката: Нема ценкање за Македонија – не на моја стража!

Весна Кираџиева, членка на Централниот комитет на Левица, по повод 2 август, Денот на Републиката: „Хипотетичка ситуација, 120 години отсега.

Read more

Интервју со Кираџиева: АФЖ создава кадар – За жените има место во политиката

Весна Кираџиева е атлетска репрезентативка на Македонија повеќе од 20 години, поранешна рекордерка и шесткратна шампионка на Македонија во маратон,

Read more

(Видео) Кираџиева: Да ја направиме Македонија подобро место за живеење

 Говор на Весна Кираџиева, раководителка на АФЖ, од Конститутивната седница на АФЖ – Левица.  „Како успешна спортистка, неретко ми се имаше случувано

Read more

(Видео) Повикуваме пратениците да го изгласаат предлог-законот предложен од Левица – жените земјоделки да добијат платено породилно отсуство

Прес-соопштение на раководителката на Антифашистичкиот фронт на жените (АФЖ) на Левица, Весна Кираџиева. „Земјоделките во Р. Македонија се дискриминирани во

Read more

По повод 120 годишнината од убиството на Делчев, македонските левичари се поклонија пред првиот гроб на левичарот

Соопштение на Политичката Партија Левица По повод 120 годишнината од смртта на македонскиот револуционер и народен херој Гоце ДЕЛЧЕВ (1872-1903),

Read more

Кираџиева: Давањето дозвола за отварање фашистички клубови е еднаква на предавство

Пишува: Весна Кираџиева – член на Централниот Комитет на Левица Цар Борис Трети се залагал за Санстефанска Бугарија во чии

Read more

По „Издржи кралице“, Кираџиева со ново дело „Кралицата ќе издржи“

Атлетската репрезентативка на Македонија во маратон повеќе од 20 години, поранешна рекордерка и шесткратна шампионка, Весна Кираџиева, ја промовираше својата

Read more

Кираџиева: Потребен е посебен општински стационар за згрижување на животните

Иако изминатите години беа правени повеќе напори за решавање на проблемот со бездомните животни, овој проблем се уште не е

Read more