Британската економија влезе во рецесија

Економијата на Велика Британија и официјално е во рецесија од крајот на минатата година, бидејќи потрошувачите ги намалија трошоците како

Read more

Социјализмот доаѓа – Британските благородници предупредуваат на колапс на западниот капитализам

Истакнати членови од Горниот дом во Домот на лордовите во Велика Британија, во кои има банкари и милионери, предупредија во

Read more

Руски камикази уништија британски ракети со осиромашен ураниум

По бомбардирањето на магацин во градот Хмелницки, во западна Украина, се појави информација дека во магацинот има муниција со осиромашен

Read more

Англосаксонците ја прават Украина радиоактивна гробница

Велика Британија испрати илјадници тенковски гранати „Челинџер 2“ во Украина, како и оние со осиромашен ураниум, изјави британскиот заменик-секретар за

Read more

Експресно ќе се воведат пет мерки против инвазијата на илегални мигранти од Албанија

Стотици Албанци излегоа на улиците на Лондон пред две недели при прославата на албанскиот национален празник, а британските медиуми објавија

Read more

Како албанската мафија го освои пазарот на кокаин во Велика Британија (Прв дел)

Албанската мафија успеа да заземе видно место во криминалниот пејзаж на Обединетото Кралство во снабдувањето со кокаин на други криминални

Read more

Британски злосторства низ светот во владеењето на Кралицата Елизабета II

Во 1952 година, Черчил тврдеше дека плодните висорамнини во Кенија треба да бидат само за белците и го одобри насилното

Read more

Погубено 81 лице во егзекуција спроведена од Саудиска Арабија

Во саботата, Саудиска Арабија погуби дури 81 лице, меѓу кои младинци од Јемен и Сирија, а дури 41 од погубените

Read more

На денешен ден Британија ги фрли првите напалм – бомби врз Егејска Македонија

На денешен ден, со авиони на британското воено воздухопловство, започна бомбардирањето на цели села и населби на Македонци со напалм,

Read more

Пропагандна кампања во Сирија финансирана од Британија била преувеличена и најверојатно нелегална, открива владин интерен документ

Од Даниела Рајан, фриленс новинар со седиште во Даблин. Британски пропагандисти со државни финансии создадоа „консталација на медиуми“ во Сирија

Read more