Престрелката во Косово како резултат на угентувачката политика на Курти и НАТО

Реакција на Левица – Сектор Безбедност  Група на 30 вооружени лица на 24ти септември се забарикадираа во Српски Православен манастир

Read more

Ванковска: Се’ додека со наши пари се слави воен бунт против државата конфликтот можете да го сметате за незавршен

Фејсбук статус на Билјана Ванковска, доктор на политички науки, редовна професорка на Филозофскиот факултет во Скопје. Професор е и на

Read more

Си Џинпинг: Безбедносните сили да се подготват за најлошите сценарија

Кинескиот претседател Си Џинпинг предупреди дека земјата мора да се подготви за најлошите сценарија бидејќи безбедносната ситуација се влошува. НР

Read more

Македонија стана вазал на политиките кои ги води НАТО

Во колумна за писменото издание на весникот Фокус, членот на президиумот на Левица, Реџеп Исмаил – Хактан, зборуваше за безбедносната

Read more

Левица: Мешајќи се во внатрешните работи австрискиот амбасадор врши притисок за бизнис интереси

Реакција на Сектор за Надворешна Политика и Безбедност од Политичката Партија Левица По најавувањето на Предлог-Закон за изменување и дополнување

Read more

Левица: Бугарската официјална политика ја загрозува државната безбедност

Реакција на Политичката партија Левица Во пресрет на годишнината од раѓањето на таткото на македонската нација Гоце Делчев, загрозена е

Read more

Левица: Учениците и граѓаните оставени во рацете на несоодветен началник во ЕК на дојавите за лажни бомби

Реакција на Левица – Сектор Безбедност Додека загриженоста на родителите расте, а учениците губат настава или одат со страв во

Read more

Зошто Македонците не сакаат да ја бранат Македонија

Фејсбук статус на Никола Петров – член на Централниот Комитет на Левица Европската комисија направила анкета, истражување, за тоа колку

Read more

Левица: Министерството на Груби гради паралелни безбедносни структури

Реакција на Политичката партија Левица Тринаесет нови инспектори од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците се префрлени да

Read more