Ванковска: Му се плашат Aпасиев затоа што е единствен по своите квалитети како политичар

Димитар Апасиев го познавам од неговите студентски денови, кога беше демонстратор на Правниот факултет, но и активист на Слободен индекс

Read more

Пратеничка на ВМРО – ДПМНЕ призна: Апасиев е најголемиот патриот

Иванка Василевска – пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ и професорка на Правен Факултет во интервју за Слободен Печат призна дека Апасиев е

Read more

Апасиев: Албанците бегаат од ДУИ, не од Македонците

Во интервју за „Лазаров поткаст“ кое вчера ги сруши рекордите во гледаност, лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев зборуваше

Read more

Гостувањето на Апасиев во „Лазаров подкаст“ ги собори сите македонски рекорди на гледаност

Синоќешното гостување на претседателот и пратеник од политичката партија Левица, Димитар Апасиев, во подкастот „Лазаров“ ги собори рекордите на гледаност

Read more

Левица: Ќе ставиме крај на диктатурата на широката коалиција

Пред свршен чин, кога станува јасно дека сите политички партии на олигархијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ дејствуваат координирано и останатите партии во Собранието

Read more

Во знак на солидарност со палестинскиот народ Апасиев се појави на говорница со „Палестинка“

Вчера во Собранието на Република Македонија од страна на пратениците од Левица беше поднесена „Декларацијата за солидарност со палестинскиот народ

Read more

Апасиев: Да не беше Левица, сега пак ќе ја слушавте Урсула во Собрание

Денес во Владата на РМ, Ковачевски заедно со Претседателката на Европската комисија, Урсула Фон дер Лајен оддржаа заедничка прес-конференција. Пратеникот

Read more

Апасиев: Едноставно е да се раскинат договорите со Грција и Бугарија – Потребна е политичка волја

Во прв ден власт апсиме 100 луѓе и го укинуваме Преспанскиот договор, вели во емисијата „Тешки муабети“ лидерот на Левица,

Read more

Под странски патронат СДС и ДПМНЕ ги сведуваат пратениците на обични чиновници

Но, јас знам, на тие средби со странските амбасади, кадешто сте вие класични вазали, без оглед дали сте мејнстрим опозиција

Read more

Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од Апасиев и Левица

Претседателот на Собранието Талат Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од пратениците на Левица, Ова го соопшти Димитар Апасиев

Read more

Апасиев: Шефот на скопското ЈО избран во време на ДПМНЕ чува 30 кривични против владини функционери

Денес Левица во соопштение до јавноста сподели дека од партијата е поднесена уште една кривична пријава против актуелниот заменик-министер за

Read more