Апасиев: Левица ќе поднесе предлог-закон за продолжување на возачките дозволи со името Македонија

Од Министерството за внатрешни работи известуваат дека возачките дозволи и во државава и надвор од неа ќе важат само со

Read more

Апасиев најави дуел против партнерите од широката коалиција Ковачевски и Мицковски во ИЕ1

Пратеникот Димитар Апасиев, во објава на социјалните мрежи, денес соопшти дека тој ќе биде носител на изборната листа на Левица

Read more

Апасиев: Студентите во НР Кина плаќаат помалку за превоз од студентите во Македонија

Во фејсбук статус на социјалните мрежи, пратеникот од редовите на Левица направи споредба помеѓу студентските стандарди во Македонија и НР

Read more

Апасиев: Со промените на Деловникот СДС и ДПМНЕ сакаат да ја „укинува“ опозицијата

„Понудената промена на Деловникот која власта и опозицијата сакаат насилно да ја протиркаат во Собрание е крајно штетна и опасна,

Read more

(Видео) Апасиев: Со измените на деловникот, во иднина, сите закони ќе се шверцуваат со ЕУ знаменце

,,Пречистените текстови на законите се рак-рана за правниците, прашајте ги во пракса. Не се воведува една многу едноставна одредба, да

Read more