(Видео) СДС и ДУИ во одбрана на фашистичките споменици – Левица предлага антифашистички измени

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов заизменувањето и дополнување на Законот за меморијални споменици и спомен обележја. “Сегашното законско решение содржи премногу општи

Read more

Спомен домот на Видое Смилевски руиниран- се уништува антифашистичката историја на македонскиот народ

Фејсбук статус на Мартин Димовски, советник од Левица во Општина Карпош Спомен домот во Никифорово кој е распостранет на површина

Read more

Левица поднесе кривична пријава против Пендиков – Секретар на Здружението „Цар Борис III“

Соопштение на Левица – ЛО Охрид Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Охрид против Христијан Пендиков, во

Read more

79 години од загинувањето на кумановскиот Народен херој Христијан Тодоровски – Карпош

Објава на Левица – ЛО Куманово Христијан Тодоровски – Карпош е народен херој од Куманово. Македонски комунист и истакнат партизански

Read more

Фашизмот колку беше анти-семитски толку беше и анти-македонски

Став на Реџеп Исмаил – член на Презедиумот на политичката партија Левица Граѓанската интелектуала би лајк:– Споменик/културен дом на Ванчо

Read more

Путин: Доминацијата на Западот завршува – доаѓа нова ера во светската историја

Многумина од западните и либерални критичари често велат дека, за жал, Русија нема што да му понуди на светот –

Read more

Ламбе не е ниту вандал ниту пироман а најмалку пак криминалец – Ламбе е отпор против национал-шовинизмот!

Фејсбук статус на Андреа Јанков, Координатор на Сектор урбанизам и локална самоуправа – Левица Пошто гледам дека Ламбе некои пробуваат

Read more

Левица поднесе кривична пријава против Претседателот на здружението „Културен центар Иван Михајлов“ – Битола

Соопштение на Политичката партија Левица Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Битола, поднесе кривична пријава против претседател на

Read more

Говорот на Сталин од 1945 година по повод победата над фашизмот

Другари, сонародници и сонароднички. Дојде големиот ден на победата над Германија. Фашистичка Германија е на колена пред Црвената армија и

Read more