Пукна 1000-ка за Ванковска во Центар и во Аеродром

Од подрачните организации на Левица во Општина Центар и во Општина Аеродром, се пофалија дека успеале да соберат повеќе од

Read more

Општина Центар располага со 5.170 паркинг места, а има издадено 16.130 картички за паркирање

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ стопанисува со 5.170 паркинг места, а издадени се три пати повеќе картички за паркирање односно 16.130.

Read more

Левица: Незаконска сеча на една од последните зелени површини во Дебар Маало

Реакција на Левица – ЛО Центар Градоначалникот и општинските служби за викенд и без знаење на граѓаните вршат непријавена сеча

Read more

Левица спречи окупација на игралиштето во ООУ „Киро Глигоров“

Соопштенија на Левица – ЛО Центар По бурните реакции и алармирањето на родителите, чии деца учат во основното училиште ,,Киро

Read more

Сложни калуѓери и во петок мрсат (а и оџата друштво им прави)

Реакција на Левица – Сектор Урбанизам и локална самоуправа Иако деновиве топ теми во јавноста се надворешно политички, сепак не

Read more

Одобрен амандманот на Левица – Центар за манифестацијата во чест на Горан Стефановски

„Додатно, вработените од засегнатите сектори, иако со работно време до 16 часот, присуствуваа до крајот на вчерашната седница која траеше

Read more

Јанков: Граѓаните мора да знаат кој се советниците и за што гласаат

Во рамки на изборната кампања, кандидатот за градоначалник на Скопје Петар Георгиевски – Камиказа организираше неколку „поткасти“ во кои со

Read more

(Видео) Обраќање на Андреа Јанков – Кандидат за градоначалник на Општина Центар

„Просторот е ресурс, и кога еднаш ќе се пополни многу е тешко и скапо да се врати назад. Носењето на

Read more

Јанков: Историчар и правник не можат да решаваат урбанистички и еколошки прашања

На дебатната емисија Само вистина на Канал 5 телевизија вчера учествуваа кандидатите за градоначалници од владејачките партии. Актуелните теми за

Read more

Центар нема потреба да се шири кон Водно, само треба да се ослободи од канџите на урбаната мафија

„Еден пороен дожд, и обрушување на земјиште кое лесно можеше да биде фатално по некој до работниците, некое семејство да

Read more