Мицкоски доби одговор од Апасиев: Не верувај им на дпмнејците, дури и кога ти носат подароци

– Не верувај им на ДПМНЕјците, дури и кога ти носат подароци, вели претседателот на Левица, Димитар Апасиев, кој ја

Read more

(Видео) Апасиев: Дефиницијата на 353 е подобра од претходната, проблем е казната и политичкиот “дил”

Мицкоски поддржал измена на Кривичниот законик за сопствена корист и корист на луѓето околу него, вели во денешната епизода за

Read more

На бонбона бизнисите им нема крај: Директор на штаб на ДПМНЕ награден со 18,5 милиони за две години

Реакција на Левица – ЛО Гази Баба Општините каде што се на власт кадрите на ДПМНЕ се претворени во цицачи

Read more

Во времето на Груевски ги бранеше боите на ДПМНЕ – која е Даниела Стојановска Пановска новата пратеничка на СДСМ?

Даниела  Стојановска – Пановска е новата пратеничка на СДСМ во Собранието која доаѓа на местото на досегашниот пратеник Зеќир Рамчиловиќ кој заминува на

Read more

Апасиев нема да присуствува на лидерската средба: Ние сме тврд орев!

Лидерот на Политичката партија Левица, Димитар Апасиев, изјави дека нема да присуствува на лидерската средба во понеделник: Со нас не

Read more

Владата ја именува поранешната независна пратеничка Исмајлоска за национална координаторка

Една од поранешните пратенички на ВМРО-ДПМНЕ кои дадоа поддршка за пристапување кон уставните измени што произлегоа од Преспанскиот договор е

Read more

ВМРО-ДПМНЕ предложи – СДСМ го амнестира Стевче Јакимовски

Членот 41 од Законот, додаден на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, предвидува да запрат сите кривични и граѓански постапки што се во

Read more

Дали претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски спремен е да прифати попис по постоечкиот закон но со имунизирани попишувачи?

Христијан Мицковски вчера гостуваше на вестите на ТВ Сител, каде меѓу другото, прашан дали ќе го бојкотира пописот, тој одговори

Read more

Каков мо*ко треба да си за да сметаш дека ќе ги вратиш Македонците со тоа што ќе ги запишеш во лична карта!

Професорката Билјана Ванковска со силна критика кон лидерот на опозицијата – Мицкоски во однос на неговиот став дека го поддржува

Read more

Владата додели концесии во заштитено подрачје за изградба на мали хидроелектрани

И покрај притисоците од јавноста и декларитивните заложби за заштита на животната средина, Владата оваа недела донесе одлука за доделување

Read more