Крмов: На нашите листи се децата на транзицијата

Листите на Левица се готови, остануваат уште некои формалности и пред крајот на рокот ќе ги поднесеме. Претпоставувам ќе бараат

Read more

Апасиев: Целта е да го замениме СДС, а потоа идеолошки да се пресметаме со ДПМНЕ

Левица е направена за да дојде на власт, но не по секоја цена, вели лидерот на партијата Димитар Апасиев. –

Read more

Левица се формира низ мачен и тежок процес, посочи Апасиев

Мачно и тешко оди формирањето на Левица, тврди првиот човек на партијата Димитар Апасиев. Тој гостуваше во Сител подкаст, каде

Read more

Апасиев се смири со Сител, а Канал 5 нека пукне

Лидерот на Левица Димитар Апасиев, гостуваше во Сител подкаст, каде оствари и повеќе од интересен разговор со водителот Иван Кузмановски.

Read more

Левица со пет пратеници: вака ќе изгледаше парламентот ако на последните избори имаше една изборна единица (симулација)

Предлогот за измена на Изборниот законик со кој се предвидува една, наместо шест изборни единици (ИЕ), вчера конечно влезе во

Read more