Сашо Мијалков е ослободен по обвинението во „Трезор“

Ослободителна пресуда донесе Основниот кривичен суд Скопје за ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, ексначалникот на Петтата управа Горан Грујовски и

Read more

Судијата Беџети заради кој застаруваат делата на Мијалков казнет со смешни 20% од плата

Судијата Енвер Беџети од Апелациониот суд Скопје, за кого под притисок на јавноста Судскиот совет отиде во контрола и утврди

Read more

„Титаник 2“ потона – Делото на Мијалков застаре – СДСМ и ДПМНЕ задоволни

Конечната потврда и од Апелациониот суд во Скопје дека кривичното дел на Сашо Мијалков за примање награда за противзаконито влијание

Read more

Левица: Трета укината пресуда во корист на Сашо Мијалков – награда од СДС во уделот за промената на името

Реакција на политичката партија Левица Апелациониот суд вчера по трет пат укина осудителна пресуда против Сашо Мијалков, откако претходно ги

Read more

Апелација укина пресуда за Мијалков со која требаше да лежи 8 години во затвор и во буџетот да се вратат 860 илјади евра

Сашо Мијалков по година ипол од изречената осум годишна казна затвор, доби ослободување за случајот „Трезор“. Скопска Апелација, го врати

Read more

Гаф на Спасовски: Да се бориме заедно против правдата

Откако Мијалков вчера со 40 температура, како што изјави, се појави пред обвинителството, не стивнуваат реакциите во јавноста. Народот револтирано

Read more

Цената за слободата на Мијалков е устоличување на Северна

Додека не стивнуваат реакциите за бегството на поранешниот директор на УБК, од министерот за внатрешни работи Спасовски нема никаква официјална

Read more

Левица: Заев е директно одговорен за бегството на неговиот побратим Мијалков

„Бегството на главниот и одговорен организатор на криминалите од времето на Груевски и екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, воопшто не

Read more