СДСМ и ДУИ најдоа начин за приватизација на „Колоска“ – УЈП го распродава имотот на фабриката

Вадата на СДСМ и ДУИ во 2018 година најави дека бараат консултанти за продажба на повеќе државни загубари, меѓу кои

Read more

Стопанска банка продавала одмаралишта за кои не платила ниту денар

Од „Координативното тело за преземање активности за остварување на правата од приоритетните акции на Стопанска Банка – АД Скопје“ најавија

Read more

Институциите против народот – Случај Стопанска Банка – АД Скопје

Текст објавен од Координативното тело за преземање активности за остварување на правата од приоритетните акции на Стопанска Банка – АД

Read more

Гаврил Трајковски: Сите за Копанки, Копанки за некого

Советникот на Левица во Општина Битола, Гаврил Трајковски во своето гостување на Радио Б-97 Битола говореше за спорната одлуката на

Read more

Ќе го продававте мерцедесот на Груевски за сега да ја приватизирате брзата помош

Во своето гостување на „Само вистина”, пратеникот на Левица, Борислав Крмов во дебата со пратеникот Ненад Коциќ обвини дека власта

Read more

Апасиев: Преку создавање правна празнина сакаат да ја протуркаат приватизацијата на брзата помош

Пред неколку дена, на предлог на Министерот за здравство, Венко Филипче, до Комисијата за здравство во Собранието беа доставени предлог

Read more

Крмов: Дупката во буџетот Владата ќе ја пополнува преку приватизација

На денешната собраниска Седница, пратеникот од Левица Борислав Крмов, побара збор, и жестоко го критикуваше предлог буџетот за 2022 година.

Read more

Народот ја плаќа цената од либерализацијата на електричната енергија спроведувана од сите досегашни Влади

Реакција на Политичката партија Левица! Енергетската криза прогласена од Владата на почетокот од минатиот месец, наместо 30 дена, веројатно ќе

Read more

Пратениците на Левица поднесоа 1200 амандмани за да ја спречат приватизацијата на брзата помош

Соопштение на Политичката партија Левица. Министерот за здравство (во заминување) – Венко Филипче, преку навидум бенигни измени на Законот за

Read more

Куршлус во македонскиот електроенергетски систем

Пишува Дарко Андоновски, објавено во регионалниот портал Билтен. Македонија се наоѓа во електроенергетска криза. Ова е и формално официјализирано на

Read more

Во државава поскапува се, само здравјето е џабе или кој и зошто не труе со храна?

Од една Влада на држава се очекува да го штити здравјето и интересите на своите граѓани. Но за жал во

Read more