Срамно: Ковачевски ги нарече „руски ботови“ Македонците кои се против уставните измени

Октроираниот премиер Ковачевски ги нарече „руски ботови“ Македонците кои се против уставните измени и нивните претставници во парламентот. На ова

Read more

(Видео) Апасиев: Удавете се во септичката јама која самите ја ископавте – Уставни измени нема да има

Историски говор на Претседателот на Левица – Димитар АПАСИЕВ на денешната собраниска Комисија за промена на Уставот „Сѐ што денес

Read more

„Не“ за ДПМНЕ значи „Да“ – Партијата оди на дебата за уставни измени

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат во дебатата за Предлогот за уставни измени на собраниската Комисија за уставни прашања што претседателот

Read more

Делот за АСНОМ што СДСМ и ДУИ го избришаа од Уставот

По потпишувањето на квислингшкиот Договорот од Преспа, Владата, тогаш предводена од Заев, донесе бројни одлуки во насока на удоволување на

Read more

Цуцуловски: Предавници и насилници ги уништуваат фактите за македонска нација

Фејсбук статус на Проф. Др. – Љубомир Цуцуловски Прашањето за постоењето или непостоењето на македонската нација не е теориско прашање,

Read more

Крмов: Зошто бегаш од народот Претседателе Пендаровски?

Во јавноста вчера протекоа информации од кабинетот на Пендаровски дека прославата на Илинден ќе се одржи на платото во Вила

Read more

Смилев до Коциќ: 74% од Македонците треба да ги пријавиш во полиција, за сите нив си предавник

Пратеникот Ненад Коциќ во велешката полиција пријави граѓани кои поради прифаќањето на бугарскиот протокол го нарекуваат предавник, објавија од ЛО

Read more

Левица: Последици од протоколот – должни сме да ја славиме македонската и старословенската историја како бугарска

Реакција на Политичката партија Левица Во Протоколот, под темата за историјата се наведува дека двете држави прифаќаат во 2022 и

Read more

Пратениците и Ковачевски зад затворени врати ќе слават за преговорите кои официјално не се отпочнати

Во јавноста денес протече поканата од неизбраниот премиер Димитар Ковачевски до пратениците да го прослават отпочнувањето на преговорите со ЕУ,

Read more

Османи излажа: Генчовска и Захариева потврдија дека Бугарија не го признава македонскиот јазик

Протоколот содржи исклучително амбициозни мерки, што во пракса имаат за цел да решат многу од отворените прашања. Ова не е

Read more