(Видео) Рекапитулација на Левица во парламент

Јована Мојсоска, генерален секретар на Левица, а воедно и носител на партиската листа во Изборна единица 5, говори за сите

Read more

Апасиев: Денес свикуваат итна седница, сакаат да шверцаат Изборен законик

“Нели некни се “распушти” Собранието. Епа, АПРИЛИЛИЛИ било. Еве денес свикуваат ИТНА седница. Сакаат да шверцаат Изборен законик, на три

Read more

СДСМ, ДУИ и НСДП гласаа против продолжување на рокот на старите пасоши

Парламентот денеска не го усвои Предлогот за измени на Законот за патните исправи, кој, предвидуваше важноста на старите пасоши да

Read more

( Видео) Со законот за експропријација ДУИ и СДС криминалот и корупцијата ги презентираат како јавен интерес

Пратеникот на #Левица, Борислав Крмов, заПредлог-законот за експропријација за „Бехтел и Енка“. „Пред нас е четвртиот закон во редицата закони за

Read more

Протест против измените на законите за Коридор 8 и 10-д

Од Македонското археолошко друштво и ИКОМОС, за денес во 10 часот во паркот „Жена борец“, спроти Собранието, најавија дека ќе

Read more

Левица: Ковачевски грицка семки – ароганција која го деградира законодавниот дом

Обраќање на пратеникот на Левица, Борислав Крмов кон премиерот Ковачевски На денешната седница за пратенички прашања, Премиерот Ковачевск, во познатото

Read more

Крмов: Потребно е зајакнување на критериумите за избор на уставен судија

Излагање на пратеникот Борислав Крмов за поднесениот предлог – Закон за уставни судии ,,Главната причина за предлагање на овој закон

Read more

Двојно повисоки додатоци бараат родителите на деца со попреченост во Битола

Со блокада на дел од регионалниот пат на излезот од Битола кон Прилеп семејствата со деца со попречености побараа од

Read more

Крмов: Пратениците на ДУИ и СДСМ гласаа против унапредување на работничките права

На денешната Седница на Собранието на Република Македонија на дневен ред пред пратениците се најде предлог-законот поднесен од Левица, согласно

Read more

(Видео) Левица поднесе предлог-закон за обештетување на стечајците

Соопштение на Политичката партија Левица. Денес, пратеникот на Левица, Борислав Крмов одржа прес-конференција во Собранието на Република Македонија, каде го

Read more

Позитивниот ефект на Левица врз законодавниот дом

Соопштение на Политичката партија Левица. Поради предложените измени на закони на Левица и актуeлизирање на проблемите од општествениот живот, сега

Read more