Кенија го истражува „недоличното однесување“ на британската армија

Одборот за одбрана на Најроби ќе ги испита наводите за убиства, сексуална злоупотреба и етички прекршувања од страна на британските

Read more

Џиновски пенис во чест на крунисувањето на Чарлс

Жителите и посетителите на ексклузивната населба „Кралска полумесечина“ во Бат беа шокирани кога видоа 30 метарски џиновски пенис искосен на

Read more

Експресно ќе се воведат пет мерки против инвазијата на илегални мигранти од Албанија

Стотици Албанци излегоа на улиците на Лондон пред две недели при прославата на албанскиот национален празник, а британските медиуми објавија

Read more

Како албанската мафија го освои пазарот на кокаин во Велика Британија (Прв дел)

Албанската мафија успеа да заземе видно место во криминалниот пејзаж на Обединетото Кралство во снабдувањето со кокаин на други криминални

Read more

Поранешна британска колонија најави референдум за независност по смрта на Елизабета II

Антигва и Барбуда е земја на Комонвелтот и поранешна колонија на Британската империја која ќе одржи референдум за независност. Тие

Read more

Жестоки реакции против честитката на Обединетото Кралство за Преспанскиот договор

Навршија три години од потпишувањето на квислиншкиот, предавнички договор од Преспа. Дел од државите кои беа иницијатори на овој погубен

Read more

„Ако Ирците не застанат покрај Палестинците, кој ќе застане” – говор на поранешниот претседател на Шин Фејн

Џери Адамс (роден 6.10.1948) е ирски републикански политичар, поранешен пратеник (TD) во Ирскиот Парламент (Dail) и поранешен претседател на ирската

Read more