Ново обвинение за Мерко

Основното јавно обвинителство Струга денеска поднесе ново обвинение за несовесно работење на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко.  Според обвинението, тој се

Read more

Правда за жртвите – Нов протест во понеделник

Соопштение на неформалната група за Протест против убиствата на Онкологија Повторно Ве повикуваме на протест во понеделник пред Влада, заедно

Read more

Мојсоска: Се молат господата амбасадори да не глумат „изненаџени и увреџени“

По објавувањето на веста дека на седница на Советот на јавни обвинители во Вишото Јавно обвинителство е избран Артан Ајро многубројни се

Read more

Јанчев: Обвинителство со прст не мрда за кражбата на струја во Арачиново

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Советник во Општина Гевгелија и член на ЦК на Левица Во Арачиново според ЕВН

Read more

Продолжува кариерниот раст на Абази: Предложен за член на УО за Академијата на судии и јавни обвинители

Пет дена откако беше избран за шеф на обвинителството за организиран криминал кариерата на Ислам Абази продолжи да напредува. Советот

Read more

Левица: Започнува златната доба на организираниот криминал и корупцијата

Реакција на Политичката партија Левица Слабостите и недореченоста на Законот за јавни обвинители ја исполни долго посакуваната желба на ДУИ

Read more

Ивановиќ: Организираниот криминал ве моли, не гонете го со Ислам, го боли

Колумна на новинарот Срѓан Ивановиќ за „Слободен Печат“ Во право беше Али Ахмети, претседателот на ДУИ, кога по лидерската средба

Read more

(Видео) Новиот обвинител Абази избран без програма за која вели дека ја претставил

Новиот Јавен обвинител за организиран криминал Ислам Абази, кој беше избран вчера, за медиумите изјави дека ја претстави својата програма

Read more

Политичкиот притисок врз членовите на Левица продолжува

Реакција на Левица – ЛО Велес Вчера во обвинителството беше повикан модераторот на ЛО Левица – Велес да даде изјава

Read more

Власта ја саботира разрешницата со „Беса Транс‘‘ во која е инволвиран Спасовски

Реакција на Политичката Партија Левица За разрешницата за трагедијата со 46 жртви со автобусот на „Беса Транс”, обвинителката Вилма Русковска

Read more

Апасиев: НАТО води кон тоталитаризам и автократија, а не кон демократија

Лидерот на Левица денес на социјалните мрежи објави податок за македонскиот правосуден систем кој делува вознемирувачки за јавноста. Согласно информацијата

Read more