Левица: Утре е ‘‘денот Д‘‘ – масовно во 12 часот пред Собрание против ново предавство

Соопштение на Политичката Партија Левица Владејачката класа во и околу предавничката и криминогена Влада на СДС-ДУИ, исплашени од револтот на

Read more

Илјадници грла секој ден скандираат оставка по улиците – нема да ви помине!

Фејсбук статус на Весна Кираџиева – член на ЦК на Политичката Партија Левица Замисли да имаш народ кој со десетици

Read more

Македонците се апсолутни противници на францускиот предлог Анкетата на ИПИС го открива вистинското расположение кај народот

На прашањето, дали би прифатиле почеток на преговори со ЕУ, по цена Македонија да се согласи со т.н. француски предлог,

Read more

Симонов: Власта е ваша, ама државата е наша

Фејсбук статус на Александар Симонов – координатор на Сектор Надворешна Политика Државата е многу повеќе од моментална власт, државата сум

Read more

Пописот како политичко-социолошка алатка за оправдување на дводеценискиот процес

Статус на Реџеп Исмаил Хактан – член на президиумот на Левица Задачата на пописот беше, и е политичко-социолошка алатка за

Read more

Левица: Тужи нѐ Рашковски – побрзо ќе напишеш тужба од твојот втор докторат!

Соопштение на политичката партија Левица. „Скандалот за генсекот Рашковски кој периодов одекна во Републиката и ја разоткри корумпираноста на социјалдемократите

Read more