Левица: ВМРО – ДПМНЕ и нејзините членови се полнат со општински пари

Реакција на ЛО Левица – Гази Баба Претседателот на Советот на Општина Аеродром, Дејан Митевски, зема месечен надоместок од нашата

Read more

Поради хонорарите на несудената конзулка Бесмира Ејупи, ДКСК бара кривичен прогон на правобранителот Стафа и на градоначалниците Беџети, Ганиу, Пајазити и Митевски

Откако беше откриено дека за една година несудената конзулка Бесмира Ејупи во 5 различни институции заработила околу 12 илјади евра

Read more

Богевски: Купивте оружје за да ја снабдите Украина по наредба на оние од кои го купивте истото

Фејсбук статус на Круме Богевски – советник во Општина Кавадарци и член на ЦК на Левица Оружјето кое од народни

Read more

Ивица Коневски од Мериот коалицијата главен адвокат во Кисела Вода

реакција на Левица – Кисела Вода Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, кој важеше за близок соработник и адвокат на

Read more

Во период од три години Општина Куманово потрошила 1.941.680,00 денари за алкохол, кафе, чај, чоколадни бомбони

Реакција на Левица Куманово Според податоците објавени на официјалната веб-страница на Општина Куманово, за потребите на општината во последните 3

Read more

Уставен не го усвои прелогот на Левица, Пратениците незаконски ќе добиваат надоместоци за патарина

Пратениците веќе 15 години незаконски земаат пари за патарини, а Уставен суд одлучи да не го усвои предлогот на Левица.

Read more