Левица: Младите лекари добија пракса откако Левица го блокираше Законот за здравствена заштита

Откако Левица го блокираше предлог-Законот за изменување и дополнување на Законот за Здравствена Заштита, со поднесени 888 амандмани со цел

Read more

Левица: Дијабетичарите селективно добија медицински средства, борбата на Левица продолжува

По актуелизирањето на системските предизвици со кои се соочуваат дијабетичарите од страна на пратениците на Левица преку предлог-Законот за дополнување

Read more

Сè уште не е набавен лекот „трикафта“ за болните од цистична фиброзболните

Помина еден месец од законските измени и сè уште нема никаков прогрес во однос на набавка на лекот „трикафта“, алармираа

Read more

Министерството за здравство се’ уште го чека извештајот за починатото девојче

Министерството за здравство се’ уште го чека извештајот од обдукцијата од Судска медицина за шестгодишното девојче Јана кое почина во

Read more

Левица: Негрижата на Владата носи човечки жртви

Реакција на Левица – Здравствен сектор Сведоци сме на долгогодишната негрижа од страна на министерството за здравство, кое со децении

Read more

Министерот Сали не знае дека системот на Фондот за здравствено осигурување не работи веќе трети ден

Министерот за здравство Беким Сали не даде никакво објаснување за системот на Фондот за здравствено осигурување кој веќе трет ден

Read more

Богевски: Здравството тоне – буџетот расте министрите се трампаат

Пишува: Круме Богевски – член на Советот во Општина Кавадарци при политичката партија Левица Здравство добива нов министер, само така,

Read more

Министерот Сали вработува блиски луѓе, а здравствениот систем пропаѓа

Реакција на Политичката партија Левица Продолжуваат унапредувањата на лица блиски до власта, без јавен оглас, овојпат во режија на министерот

Read more

Здравјето не смее да биде бизнис

Реакција на Левица – Здравствен сектор Криминалната приватизација што се случи во 90-тите при транзицијата на македонската економија во слободен

Read more

Левица со отворено писмо до Министерот за здравство по повод денот на здравјето

Соопштение на Левица – Здравствен сектор. Нема да критикуваме што претходниот Министер не успеал да сработи, туку сакаме да ве

Read more