Градоначалникот Стојкоски и ДПМНЕ се впуштија во брза косоваризација на Ѓорче Петров

Откако советниците од ДПМНЕ во Советот на општина Ѓорче Петров, со претходен амин од министрите на СДСМ, го изгласаа криминалниот

Read more

Левица: ДПМНЕ спремни за влада со ДУИ: За бугаризација и косоваризација на Македонија

Широката коалиција на ДПМНЕ-ДУИ-СДС се разобличи со заедничкото гласање за недемократскиот Деловник, со кој се укина блокирањето на закони –

Read more

Слезенковски: 80% од државниот апарат е нефункционален – Затоа косовскиот капитал зема сѐ поголем во Македонија

Став на Кирил Слезенковски – Координатор на Левица – Сектор Политичка економија, по однос на случајот „Соравија“, односно купувањето на

Read more

Апасиев: Со косовски црни пари се купуваат чесните македонските бизниси

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера гостуваше во емисијата „Аргумент +“ во студиото на ТВ24 каде зборуваше за се почестото

Read more

Симонов: Дуизираното МНР е заштитнички настроено кон Косово и деструктивно кон Македонија

Кординаторот на Секторот за Надворешна политика на Левица Александар Симонов во интервју за порталот интервју.мк беше запрашан за неколкуте скандали

Read more