Апасиев: Власта се плаши од пратениците на Левица – Откажана комисијата за зголемување на работното време

За денес беше закажана собраниска Комисија на која требаше да се најде измената на Законот за работни односи, кои власта

Read more

Бриселските бирократи преку осуда кон протестот на македонскиот народ во поддршка на насилството врз цела една нација!

Откако Владата на СДСМ-ДУИ се најде во тесно поради дипломатската неспособност, која, преку обелоденување на фамозниот Француски предлог, излезе на

Read more

Царовска не одговори дали поради притисок од Бугарија се укинуваат учебници

На седницата за пратенички прашања, пратеникот на Левица, Борислав Крмов ја праша министерката Мила Царовска дали причината за воведување дигитализација

Read more

Се брише придавката „македонски“ од записниците кои се држат во тајност!

Уставното име „Република Северна Македонија“, наместо придавката „македонски“ ќе се користи во записниците на Мешовитата македонско-бугарска комисија. Според телевизија Сител,

Read more

По кои критериуми Исамедин Азизи е избран за член на Комисијата за историски прашања со Бугарија?

Владата на чело со Зоран Заев и СДСМ продолжува со погубните кадровски решенија кои се носат – не врз некаков

Read more

Договорот блиску – иднината далеку

Статус на Јована Мојсоска – член на Президиумот на Левица. Пендаровски изјави дека 70 години не се променети ставовите на

Read more