Смилев: Левица и Велес против вештачките решенија наметнати од Шаќири

Трета ВОНРЕДНА седница на Совет на општина Велес одржана денес( 9- ти април) по указот на министерот за образование Јетон

Read more

За две години работа во Советот на Општина Велес

Левица од советите За две година работа во Советот на Општина Велес ИЗДВОЈУВАМЕ : – Не се шитнавме – Не

Read more

Велешкиот Совет е во канџите на автократ и заслепен поданик на ДПМНЕ и ДУИ

Фејсбук статус на Игор Смилев – советник од Политичката Партија Левица во Општина Велес Претседателот на Советот на Општина Велес

Read more

Смилев: Каменот од блиску доаѓа – Грците не нѐ чепнаа но нашите нѐ тресеа на граница

Официјална делегација на Левица, предводена од претседателот Димитар Апасиев, вчера го посети градот Кукуш (Егејска Македонија) – родното место на

Read more

Министерот Тупанчески да го разреши Филип Андонов поради закани и злоупотреба на затворската полиција

Реакција на Политичката партија Левица Вчера целата јавност беше сведок како незаконски и брутално се злоупотребува полицијата, затворската полиција, како

Read more

Насилството на ДУИ мора да запре

Пишува: Игор Смилев – член на Централниот Комитет на Левица и советник во Општина Велес За вандализмот на ДУИ вчера

Read more

Смилев: Корумпираните и алчни политичари вршат огромна неправда врз Бабуна

Изјава на Игор Смилев – претседател на еко-здружението „Грин Пауер“ и член на Левица во врска со дивоградбите по течението

Read more