Владата на ДУИ\СДС ги остави земјоделците без заштита од град

Фејсбук статус на Никола Петров – Координатор на Левица – Земјоделски сектор Неспособната власт на ДУИ, поддржана од помалиот коалиционен

Read more

Левица: Земјоделското производство во слободен пад

Реакција на Политичката партија Левица Јасно е дека се остваруваат мрачните прогнози од минатата година, бидејќи долго време се соочуваме

Read more

Предлог-законот на Левица за породилно отсуство на жените земјоделки го помина првиот филтер

На вчерашната собраниска седница, помина потребата за носење на законот по скратена постапка (прва фаза) за платено породилно отсуство за

Read more

Левица: Земјоделките ќе добијат платено породилно отсуство

Соопштение на АЖФ – Левица На денешната собраниска седница, помина потребата за носење на законот по скратена постапка (прва фаза)

Read more

Регулирано земјоделство и леб за сите

Став на Никола Петров – координатор на Сектор Земјоделие Од владата најавуваат дека ќе ги замрзнат цените на земјоделските производи.

Read more

Симонов: МЗШВ обезвреднува земјоделско земјиште кое подоцна се узурпира од фотоволтаични панели

Квалитетот на земјоделски обработливото земјиште, класифицирано во втора класа, магично, преку ноќ, падна за две класи подолу! МЗШВ со гимнастика

Read more

Оризопроизводителите од Кочанско најавуваат нов протест

Оризопроизводителите во Кочанско пак се подготвуваат за нови протести и блокади на патиштата, затоа што надлежните не одговараат на нивните

Read more

Положбата и проблемите на селаните – земјоделци во капиталистичка Република Македонија

Пишува Никола Петров – Координатор на Левица – Сектор земјоделие Положбата и проблемите на селаните – земјоделци во капиталистичка Република

Read more

Левица: Непланското управување на МЗШВ е на штета на иднината на земјоделското производство

Реакција на Политичката партија Левица Деновиве сѐ погласни се маките на производителите на зелка на кои родот им остана на

Read more

(Видео) Крмов: Ниту еден владин претставник не се појави на протестите на земјоделците

Контра-реплика на пратеникот Борислав Крмов кон министерот за земјоделство, Љупчо Николовски „Ако имавте рекордна помош за земјоделците – зошто тогаш

Read more

Крмов помеѓу земјоделците за 11-ти октомври

Соопштение на политичката партија Левица Пратеникот Борислав Крмов, денес помеѓу оризопроизводителите во знак на поддршка на нивниот протест. Оние кои

Read more