Зеленски се плаши дека ќе биде напуштен од Западот

Во телевизиско интервју кога новинарката Наталија Мосеичук го праша Зеленски дали конфликтот треба да се префрли на територијата на Русија,

Read more

Зеленски: Бугарија не ни дава оружје

Бугарија одби да испрати оружје во Украина, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски на прес-конференција во Софија по средбата со бугарскиот

Read more

Путин го честиташе ослободувањето на Бахмут, а Зеленски го призна поразот

Рускиот претседател Владимир Путин упати честитки за завземањето на Бахмут, соопшти прес-службата на Кремљ. „Владимир Путин им честиташе на јуришните

Read more

Зеленски извиси во финалето на Изборот за песна на Евровизија

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) го отфрли барањето на украинскиот претседател Володимир Зеленски да се обрати со видео порака на финалето

Read more

Додека Украинците гинат, генералите се возат низ Киев со нови Мерцедеси

Американскиот новинар Сејмур Херш, кој е добитник на Пулицерова награда, во интервју за RT открива дека Западот знае дека оружјето

Read more

Исмаил: Преку МТВ се шири државната пропаганда на украинскиот режим

Членот на Президиумот на Левица, Реџеп Исмаил-Хактан, го коментираше интервјуто со амбасадорката на Украина во Скопје, кое, преку емисијата агенда

Read more

Зеленски ратификуваше закон со кој на работниците им се одземаат правата за колективно договарање

Во Украина, моментално на удар се работниците и нивните права, откако Зеленски вовел закон во кој им се одземаат поголем

Read more

Руските пранкери со ново видео: Буш помладиот призна дека САД ги евакуирале податоците за биолаборатории во Украина

Буш помладиот призна дека САД го прекршиле ветувањето дека нема да го прошируваат НАТО. Вован и Лексус, руските пренкери кои

Read more

Русија го демантира Киев: Ракетите Точка-У со каква беше погодена железничката станица Краматорск ги користат само украинските вооружени сили

Министерството за одбрана на Русија, забележува дека тактичките ракети Точка-У, чии фрагменти беа пронајдени во близина на железничката станица Краматорск,

Read more

(Видео) Зеленски ќе ослободи дел од затворениците и ќе ги прати да се борат

Положете го оружјето. Оставете ја опремата. Тргнете се од овде. Не им верувајте на своите заповедници. Не им верувајте на

Read more