Итроштина или лудило

Пишува: Славко Митевски – член на Советот на општина Карпош од Политичката Партија Левица Јас како член на советот на

Read more

Излезе и третата верзија на спорниот предлог Дуп но проблемите на Лисичани остануваат

На фејсбук страната на „Да го зачуваме Лисиче‘‘ објавија информација дека излегла и третата верзија на спорниот предлог ДУП за

Read more

СДСМ и ДПМНЕ за годишнината од земјотресот ги почестија центарци со нов бетонски ѕид

Реакција на Левица – ЛО Центар Денес во советот на општина Центар беше на Дневен ред точка за ДУП-Стара железничка

Read more

Јакимовски вешташки го одржува во живот ДУП-от на Фатмир Етеми – прес на Бранко Ристов, претседател на Советот на Општина Карпош

Пресконференција на Бранко Ристов – Претседател на Совет на Општина Карпош од Политичката Партија Левица “Почитувани карпошани, Денес истече рокот

Read more

Kако треба да се однесува еден градоначалник кон граѓанитe

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – координатор на ИТ – Сектор при Политичката Партија Левица Здраво Карпошани, Ред е да

Read more

Градоначалникот ја прекина седницата, претседателот Ристов ја продолжи – ДУП-от Ј03 не е изгласан

Соопштение на ЛО Левица Карпош Денешната триесетта седница на Советот на Општина Карпош се одржа во тензична атмосфера. Причината за

Read more

Муцунски се обидува да ги замачка очите на граѓаните по најавениот протест за ДУП-от во Лисиче

По најавениот протест на иницијативата „Да го зачуваме Лисиче“ , во Општина Аеродром тече постапката за ревидирање на првата и

Read more

Левица: Маркиците во ДУП-от за Лисиче да се избришат како претходните маркици

Реакција на Политичката партија Левица Тоа што градоначалникот Тимчо Муцунски инсистира да се донесе штетниот ДУП за населба Лисиче, кој

Read more

Висококатниците кои треба да никнат во Лисиче се нацртани врз главната гасоводна цевка

Новите згради од 8 и 12 ката кои се предвидуваат да се градат во скопската населба Лисиче се нацртани врз

Read more

Левица: Дуп-от изгласан од ДПМНЕ И СДСМ за Пуцко Петрол укинат на Уставен

Реакција на Левица Карпош На денешната седница на Уставниот суд на Република Македонија беше укината Одлуката за донесување на Детален

Read more

(Видео) Левица – Велес против изградбата на деветокатница на местото на стариот театар

Прес-конференција на Маргица Урумова – Советник од Левица во Општина Велес Почитувани сограѓани, намерата на локалната власт да се продаде

Read more